Proměny a rekonstrukce

16. srpna 2019 08:00

Markéta Kašková

Žena kvůli rozvodu rekonstruuje staré domy a vydělala už 2,5 miliónů. Návod, jak na to, našla na YouTube

Když se Adele minulý rok rozváděla, potřebovala najít činnost, ke které by upnula své myšlenky. Snažila se zaměstnat naplno tak, aby stále nemyslela na způsobenou bolest. Rozhodla se, že začne předělávat staré domy na vkusná obydlí, která bude prodávat. A světe div se, daří se jí to lépe, než sama čekala. Na Instagramu má dokonce desítky tisíc fanoušků.

Rozvod není žádná sranda, to potvrdí určitě skoro každý člověk, který si nepříjemnou zkušeností procházel. O to horší je, když se vmanželství narodí děti, které čekají nelehké časy a někdy i soudní tahanice. Na psychiku člověka může mít rozvod velmi nepříjemný dopad. Je tedy dobré se zabavit a upínat své myšlenky jiným směrem. Lidé se často zaměří na svou práci nebo kreativní činnosti. Díky této smutné události však mohou vznikat zajímavé a originální projekty.

Podívejte se do naší galeriena práci jedné křehké ženy, která se kladivarozhodně nebojí.

Předělává staré domy

Inspirací je 39letá Angličanka Adele Bradley, která si během rozvodu na zabavení svých myšlenek našla skutečně kreativní a efektní činnost. Rozhodla se, že bude předělávat staré rodinné domy na moderní a vkusná sídla. Adele takto vydělala již 2,5 milionu korun. Má totiž za sebou renovaci dvou starších rodinných domů, které si koupila a po jejich kompletní rekonstrukci oba znovu prodala.

Celý proces přeměny začíná již u hledání potenciálního domu, který lze koupit za rozumné peníze. Ženahledá objekty, o které se nikdo nestaral minimálně 20 let.Na prvním domě vydělala i přes náklady na veškerou renovaci skoro 700000 korun. Proto neváhala využít svého úspěchu a za vydělané peníze koupila další dům vhodný krekonstrukci. Na něm už vydělala skoro 1,7 milionu.

Vše se naučila na YouTube

Největším paradoxem je fakt, že Adele není vystudovaná architektka ani designérka. Vše, co doposud umí, se naučila nainternetu. Sledovala různá výuková videa. „Vše, co chcete umět, můžete najít na YouTube. Návodů, jak zapnout elektrický krb nebo jak zbourat zeď, je mnoho,“ prozradila Adele.

Do jakých rekonstrukcí se pouští?

Její první projektový dům potřeboval kompletně novou koupelnu,kuchyň, chodbu, omítky a koberce. Adelezbourala historicky svou první zeď a spojila takdvě sousední místnosti – toaletu a zbytek koupelny.

„Nevěděla jsem, jestli by renovace byla něco, co by mě uživilo. Řekla jsem si, že to zkusím. A po prvním zrekonstruovaném domě vzrostla moje důvěra v mé schopnosti,“ říká Adele.

Ve druhé nemovitosti kompletně vyměnila starou kuchyň a koupelnu, zbavila se zbytečných zdí, aby vytvořila vzdušnou otevřenou místnost – propojila kuchyň a obývací pokoj s centrální chodbou. Vpatře také vytvořila nový sprchový kout a přidala kdomu krásnou zahradu s podkrovní místností.

Adele sdílí veškerou svou práci na Instagramu, kde má už skoro 39 tisíc fanoušků, kteří ji podporují.

Další články:


Přečtěte si také