návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

9 proměn obývacích pokojů z pořadu Jak se staví sen. Co by nikdy nemělo chybět v moderním interiéru?

, Vydáno: 19.05.2019
Nejkrásnější obýváky
Autor: archiv Prima Nejkrásnější obýváky
Tým z pořadu Jak se staví sen proměnili letos dohromady 10 interiérů, z toho 9 obývacích pokojů. Podívejte se a nechejte se inspirovat moderním designem.

reklama

Připomeňme si proměny obývacích pokojů z 18. řady Jak se staví sen – extra. Letošní série byla pro designéry velmi náročná, ale plná naplnění a radosti. Tohle je výsledek.

Martina a Honza tvoří skvělou dvojku.
Autor: archiv Prima Martina a Honza tvoří skvělou dvojku.

Proměna panelákového bytu pro sportovce Martina

Martin Hejtyk vyhrál boj nad zákeřnou nemocí, ale zůstal v invalidním důchodu a na rekonstrukci bytu mu nezbývaly prostředky. Jeho maminka Věra tak poprosila Jak se staví sen o pomoc. Za pět dní se ze zastaralého bytu stalo moderní bydlení inspirované industriálním stylem pro sportovce, příznivce feng shui, který neztratil chuť do života.

Mezi kuchyní a obývacím pokojem zmizela zbytečná příčka a hostinský pokoj se proměnil v domácí posilovnu s běžeckým pásem. Martin tak může cvičit i doma. Staré lino se vyměnilo za dřevěnou podlahu a proměnou prošla i chodba. Bytu dominují odstíny šedé, černé a kov doplňují přírodní materiály, jako je třeba kůže na židlích u jídelního stolu.

Jak se staví sen 2019, 2. epizoda rozpis cen 1

Kolik stála proměna bytu s posilovnou z Jak se staví sen? Tady je rozpis cen

Dnes je z dvou místností jedna. prostor se změnil k nepoznání

PŘED a PO: Takhle dopadla velká proměna panelákového bytu pro odhodlaného sportovce z Jak se staví sen

Proměna pokojů pro čtyři děti a obýváku s kuchyní pro paní Lucii

Lucie je mladá vdova se čtyřmi malými dětmi. Před rokem tragicky zahynul její manžel Petr. V bytě, který měli v plánu rekonstruovat, zůstala na všechno sama. Naštěstí lidé v jejich okolí nejsou lhostejní a do pořadu rodinu přihlásil jejich soused.

Všude bylo strašně moc věcí, které neměly svoje místo. Při takovém počtu dětí se moc nelze divit, že úložné prostory chyběly a ani do budoucna jich asi nebude přebytek. Ta tohle se designéři soustředili nejvíc. Všechno muselo být perfektně funkční, praktické a v dosahu. Jedině tak může proměna Lucce ulehčit.

Jak se staví sen 2019 (4), obývák, kuchyň

Kolik stála proměna bytu maminky se čtyřmi dětmi z Jak se staví sen? Tady je rozpis cen

Před a Po u paní Lucie

PŘED a PO: Podívejte se na proměnu dětských pokojů a obýváku z Jak se staví sen

Proměna pro bojovnici Andreu a jejího syna Filipa

Andrea je maminkou pětiletého Filipa. Vychovává ho sama, ale to jí nebrání v tom, aby mu dopřála nádherné dětství. Minulý rok však byl pro ni velmi náročný. Diagnostikovali jí rakovinu prsu. Nemoc ji dostala na kolena, ale nezlomila ji. Je to velká bojovnice a za svůj život bojuje nejen kvůli sobě, ale hlavně kvůli svému synovi.

V bytě nebyl žádný zásadní problém stavebního rázu, ale spíše chyběla koncepce a vize do budoucna. Důležité bylo správně uchopit design interiéru. Aby balancoval na hraně surového industriálního pojetí a stále byl příjemný a milý k bydlení. Jelikož byt byl vyklizený a již určený k rekonstrukci, změnilo se naprosto vše. Vytvořili jsme zcela nové komfortní bydlení.

Jak se staví sen (6), Obývák

Kolik stála proměna pro bojovnici Andreu a jejího syna Filipa? Tady je podrobný rozpis cen

Jak se staví sen 18.3.

PŘED a PO: Proměna pro bojovnici Andreu a jejího syna Filipa. Podívejte se, jak to designéři zvládli

Proměna pro nemocnou maminku, která pomáhá svému okolí

Věra žila spolu s maminkou a svými dvěma dětmi ve starém rodinném domě. Je po mozkové mrtvici a sama bez pomoci v domě nic neopraví. To byl další příběh pro naše designéry a pořad Jak se staví sen!

Designéři šli cestou moderního stylu s lehkými rustikálními prvky. Vybrali krásné retro vypínače, nebáli se sukatější podlahy s velkými prkny. Dřevěný obklad propsali i na stěnu. Celkově interiér nechali v neutrálních tónech, pouze v jídelní části se vyskytlo pár červených akcentů.

Jak se staví sen (7), obývák + jídelna

Kolik stála proměna domu pro maminku, která bojuje se zákeřnou nemocí? Tady je podrobný rozpis cen

Před a Po, 25. března

PŘED a PO: Proměna pro maminku, která bojuje se zákeřnou nemocí. Podívejte se na práci designérů

Proměna pro malou statečnou tanečnici a její maminku

Maminka Vlaďka chtěla splnit sen pro svoji dceru Aničku. Mladá slečna prodělala onkologické onemocnění mandlí, a i když bojovala s takto těžkou nemocí, nikdy neztrácela optimismus do života. Moc si přála svůj vlastní pokojíček. Podívejte se, jak se proměna našim designérům povedla.

Bylo celkem hned jasné, co budou designéři muset udělat. Anička chtěla větší pokojíček, jediné možné řešení bylo umístit jej místo stávajícího obývacího pokoje. Prohozením místností se dostal obývák přímo vedle kuchyně, nabízelo se tedy příčku mezi nimi zbourat. Vznikl tak nový otevřený prostor.

Jak se staví sen (8), pokojíček

Kolik stála proměna bytu maminky s malou tanečnicí z Jak se staví sen? Tady je podrobný rozpis cen

Před a Po 8. díl

PŘED a PO: Proměna s Jak se staví sen pro malou statečnou tanečnici, která si přála vlastní pokoj

Proměna pro babičku s vnoučaty

Pomáhali jsme i paní Zdeně s proměnou domu, kde již čtvrtým rokem vychovává svá vnoučata. Jejich bydlení však nebylo vhodně řešené. Zdena si přála pokojíčky pro děti, ale naši designéři zvládli i kuchyň s obývákem.

Největší výzvou byla pro designéry odvaha pustit se do jejich vizí, a to odhalit trámy ve stropě a otlouct některé původní omítky až na cihlu. Proměna nakonec respektuje dům a má vztah k lidem, kteří v něm bydlí. Designéři se snažili tvořit a zároveň neuhýbat z jeho původního charakteru. Styl je venkovský, jemně rustikální s využitím původních konstrukčních prvků domu, které se staly hlavní nosnou estetickou hodnotou proměny.

Jak se staví sen (9), Obývák

Kolik stála proměna bydlení pro babičku s vnoučaty z Jak se staví sen? Tady je podrobný rozpis cen

Jak se staví sen, 9.díl

PŘED a PO: Takhle dopadla proměna z Jak se staví sen pro babičku s vnoučaty

Největší proměna v historii pořadu pro paní Vlaďku

Nový domeček pro paní Vlaďku je zcela moderní, a to nejen jeho plášť, ale i interiér. Vytvořilo se bydlení s prvky skandinávského stylu, kde nechybí základní potřeby pro spokojený život.

Byla to proměna všech proměn. Je to zatím nejrozsáhlejší, největší, nejtěžší a nejbláznivější akce v pořadu Jak se staví sen, v mnoha ohledech pro nás nová a přelomová. Nápad vypořádat se s domkem takto radikálně, tzn. zbourat a postavit nový, se nerodil okamžitě. Na celý díl se můžete podívat ZDE.

jak se staví sen (11), chatka

Kolik stála největší proměna v historii pořadu Jak se staví sen? Tady je podrobný rozpis cen

Před a po Jak se staví sen 29. dubna

PŘED a PO: Největší proměna v historii pořadu Jak se staví sen. Designéři postavili celý dům za dva týdny

A nezapomeňte, že další sezóna Jak se staví sen se už připravuje! Budeme ji vysílat na jaře 2020. Více informací o pořadu a všechny epizody najdete ZDE

reklama

Článek je zařazen v: Jak se staví sen , inspirace. obývací pokoje , pořad jak se staví sen , osudy rodin , JSSS , Jak se staví sen , obývací pokoj , jak na rekonstrukci obývacího pokoje , rekonstrukce bytu , rekonstrukce domu , jak na obývák , obývák , jakou pohovku do obýváku , gauč , jak vybrat gauč , konferenční stolek , jaké barvy do obýváku , barvy , rekonstrukce , úpravy , interiéry

reklama

Přečtěte si také