návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Kde a jak začít při rekonstrukci obýváku? Nechejte se inspirovat pořadem Jak se staví sen

, Vydáno: 16.05.2019
Jak na rekonstrukci obývacího pokoje
Autor: istock.com Jak na rekonstrukci obývacího pokoje
V pořadí již osmnáctý ročník, nabídl 10 interiérových přeměn, o které se postarali naši jedineční designéři. V devíti případech se pustili i do obývacích pokojů, které jsou pro domov centrem dění a velmi důležitou součástí všech rodin. Pokud byste si rádi obývák také zrekonstruovali, máme pro vás tipy a inspiraci.

reklama

Dům bez obývacího pokoje snad ani není domovem. Představuje centrum dění, kde se schází obyvatelé, návštěva, lidé si zde sdělují své zážitky, koukají na televizi, anebo třeba večeří. Pokud již tato místnost nesplňuje vaše požadavky, je nejvyšší čas ji zrekonstruovat. Jak na to?

Nahlédněte do galerie na proměny obývacích pokojů z letošní série Jak se staví sen – extra.

Hrubé úpravy jako první

Pokud se rozhodnete do předělání jakékoliv místnosti v bytě či domě, zamyslete se, zda by nestálo za to vyměnit okna nebo zkvalitnit izolace. V budoucnu vám zateplení a výměna starých oken ušetří tisíce korun. Nová izolace vám také odhluční místnost. Pokud máte tedy sousedy, o kterých víte více, než by si kdokoliv přál, pak je možná nejvyšší čas přemýšlet o těchto úpravách.

Izolace i výměna oken se vám vyplatí.
Autor: istock.com Izolace i výměna oken se vám vyplatí.

Udělejte si plán

Tedy, nic nekupujte na blint. Plánek vám ujasní představu a vyhnete se nešťastné koupi například dražšího kusu nábytku. Je dobré vybrat si i styl, do kterého budete váš nový obývák aranžovat. Pokud se vám líbí čisté linie a preferujete minimalismus, třpytivý konferenční stolek pro princeznu nebude to pravé ořechové.

Modrý obývací pokoj způsobuje únavu...

7 věcí v našich domovech, kvůli kterým jsme unavení a nemůžeme vylézt z postele

Jakou chybu jste udělali vy?

Toto je 8 nejhorších chyb při zařizování obýváku. Kolika jste se dopustili?

Jak vybrat nábytek?

Rozmyslete si, zda sáhnete po hotové obývací stěně nebo si kusy nábytku raději sestavíte sami. Každé má své pro i proti. Pokud se rozhodnete, že si obývák nakomponujete z různých kusů nábytku od rozdílných výrobců, můžete se lehce seknout jak v rozměrech, tak v samotném výsledku aranžování. Na druhou stranu může vzniknout opravdu nádherný a originální pokoj, který jen tak nikde neuvidíte.

Možností máme nespočet.
Autor: istock.com Možností máme nespočet.

Jaký zvolit gauč a konferenční stolek?

Žádný obývák se neobejde bez gauče a konferenčního stolku. Při výběru stolu by se nemělo zapomínat na jeho využívání. Nehleďte tedy jen na design, ale i na maximální využití daného prostoru. Většina lidí u konferenčního stolku jí. Myslete tedy i na praktičnost a prostory, kam můžete schovat časopisy nebo papírové kapesníky.

Stolek bude velmi využívaný. Měl by být tedy praktický.
Autor: istock.com Stolek bude velmi využívaný. Měl by být tedy praktický.

Na výběru sedací pohovky byste se měli zastavit a promyslet každý detail. Rohový gauč využije slepá místa v místnosti. Navíc, každý si na takovém sezení najde své místo. Barvu zvolte spíše tmavší, především, pokud vlastníte domácího mazlíčka. Zkuste si i opřít hlavu a na sedačce se chvíli posaďte. Každému vyhovuje něco jiného.

Sedačka je centrem dění. U výběru tedy nešetřete.
Autor: istock.com Sedačka je centrem dění. U výběru tedy nešetřete.

Nejoblíbenější barvou je šedivá

V poslední době vládne interiérům šedá barva. Perfektně se hodí ke všem odstínům barevné palety a skvěle se kombinuje s přírodními materiály, které by vám v obýváku neměly chybět. Dřevo vám dodá přírodní nádech a místnost se zútulní.

Nebojte se šedivé barvy v obýváku.
Autor: istock.com Nebojte se šedivé barvy v obýváku.

Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv styl obývacího pokoje, přejeme vám, ať se v novém krásně bydlí.

(Markéta Kašková)

A nezapomeňte, že další sezóna Jak se staví sen se už připravuje! Budeme ji vysílat na jaře 2020. Více informací o pořadu a všechny epizody najdete ZDE

Mohlo by vás zajímat:

Žlutá je dobrá

Nebojte se žluté barvy v obýváku. Umí neuvěřitelné věci s lidskou psychikou

Obývací pokoj je rozdělen do několika zón, které určuje sedací nábytek

Jak bydlet s nadhledem: V téhle domácnosti mají divoké prase, paroží i plastové židle

reklama

Článek je zařazen v: Jak se staví sen , obývací pokoj , jak na rekonstrukci obývacího pokoje , rekonstrukce bytu , rekonstrukce domu , jak na obývák , obývák , jakou pohovku do obýváku , gauč , jak vybrat gauč , konferenční stolek , jaké barvy do obýváku , barvy , rekonstrukce , úpravy , úprava , interiéry

reklama

Přečtěte si také