Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

3 věci, které si domů kupujeme všichni. Přitom jsou tak zbytečné

Neutuchající nutkání, neustále ve svém bytě něco vylepšovat, určitě dovedlo spoustu z vás k neuváženým nákupům věcí, které – přiznejme si to – nepotřebujete.
Vydáno: 19.02.2019
Někdy je lepší si nákup třikrát promyslet.
Autor: istock.com Někdy je lepší si nákup třikrát promyslet.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jasně, i my milujeme procházení uliček v obchodech s nábytkem či doplňky, ale stejně tak, jako se v průběhu přibývajících let mění vkus, ubývá i místo na zbytečnosti, které musí, chtě nechtě, později nahradit kvalitnější kousky. Buď, jak buď, rozdělili jsme ty největší zbytečnosti do třech kategorií, které dělají problém i těm, kdo mají pevnou vůli.

Technika makramé

MAKRAMÉ: Zapomeňte na pletení a háčkování. 8 stylových věcí vyrobených drháním

Poprvé u vás doma

7 věcí, kterých si u vás doma zaručeně všimne každý chlap

Klišé obrazy a doplňky na zeď

Je jisté, že si drtivá většina z vás projde obdobím, kdy z obchodů nosí domů plakáty s motivačními hláškami, utrácí za všemožné poličky a nedokáže se obejít bez dalších přiblblých kravinek, které se dají pověsit na zeď. No jo, problém těchto věcí ale spočívá v tom, že jde o záležitosti, které podléhají aktuálním trendům a stejně jako byste si na sebe nevzali oblečení, které jste nosili na střední (a připadali jste si děsně cool), nebudete si už po několika letech tak bezpečně jistí, že je stěna plná zarámovaných „Keep calm & …“ plakátů pořád dostatečně zajímavá.

Design, který vás brzy omrzí.
Autor: istock.com Design, který vás brzy omrzí.

S každým nákupem věci, kterou chcete vyplnit a v lepším případě doplnit svůj příbytek, je proto lepší přemýšlet, zda jde o dostatečně trvanlivé zboží, které bude mít svou (uměleckou) hodnotu i za několik let. Krásné a mnohdy velmi nadčasové obrazy lze najít všude možně, ať už ale hledáte na internetu nebo po starožitnictvích, měli byste si dát trochu záležet.

Keep calm and nekupuj to.
Autor: Pinterest.com Keep calm and nekupuj to.

Levné skleničky na víno

Pití vína jde ruku v ruce s přesvědčováním ostatních i sebe sama, že vás život coby rozevlátého bohéma nemůže nikdy semlít. Jenže pokud si na milované víno budete kupovat levné skleničky, semlít vás mohou vaše účty.

Levné a brzy i obroušené.
Autor: Itsock.com Levné a brzy i obroušené.

Řekněte sami, není jednodušší než své poličky zaplevelovat nesmyslně baňatými skleničkami ze supermarketů, které se rozbíjí snad jen pod tíhou pohledu, koupit něco opravdu originálního a hlavně odolnějšího? Nebo vás opravdu baví věnovat zvýšenou péči všemu sklu, když se ho rozhodnete umýt, a přitom už dopředu počítat, že minimálně půlka skleniček operaci nepřežije? Tak neblázněte, kupte něco, co k sobě bude hezky pasovat a ve výsledku zaplatíte méně, než kdybyste se měli neustále řídit jen impulzivní touhou mít toho co nejvíc.

Věci, které jsou až příliš hezké

Využili byste takové křeslo?
Autor: istock.com Využili byste takové křeslo?

Nesmíte to ale přehnat, protože se klidně můžete sami vehnat do druhého extrému, a to je přílišný důraz na kvalitu, která mnohdy ani neodpovídá stanovené ceně. Představte si židli s historií. Krásné polstrování, ručně vyřezávané opěrky, a to všechno ještě doplněno příběhem, že zrovna do téhle židle obtisknul svou zadnici někdo slavný. V butiku vás tenhle kousek stál pěkných pár tisíc, nadšeně si jej donesete domů a necháte si ho od všech chválit. Co se ale bude dít, až návštěvy odejdou? Židle zůstane stát v prostoru a stane se bezprizorní, protože kdo by si na tak drahou židli sedal, že ano?! Mějte proto na paměti moudra těch nejlepších designérů a architektů, že i umění má být funkční, a pokud vás od jeho využívání zrazuje jeho cena, pak je něco špatně…

Prostor je důležitý.

Moderní otevřené interiéry vám dodají potřebnou energii

Zařiďte si efektivně malý byt.

Maxi kouzla v mini bytě: Zařiďte si malý byt efektivně

Článek je zařazen v: zbytečnosti , bydlení , co nepotřebujeme , krámy , cetky , bizáry , trendy , obrazy , umění , skleničky , sklo , dekorace
Reklama