Jak na to

20. listopadu 2018 10:11

az

7 věcí, kterých si u vás doma zaručeně všimne každý chlap

Všechny ženy ten pocit znají. Po několika úspěšných schůzkách neodvratně nadešel okamžik, kdy jeho pozvání k sobě domů nejde déle odkládat. Na co si dát pozor?

Pokud už teď panikaříte a berete si týdenní dovolenou, abyste stihla přestavět celý byt, pokračujte vpohodě třeba ve čtení. Dáte-li si totiž pozor na několik klíčových bodů, neumyté okno nebo prach za lednicí nemůže vaše rande ohrozit.

Fotografie

Obrázky, které vám visí na zdi, na vás mnohé prozradí. Pokud tedy máte doma holé zdi, zkuste narychlo pořídit obyčejnou korkovou nástěnku a na ni připínáčky napíchat snímky s vašimi přáteli. Stejně tak alespoň jedna rodinná fotografie v interiéru působí dobře. Kdo má hodně přátel, cestuje, umí se bavit a k tomu navíc vychází dobře s rodiči i sourozenci, ten musí být dobrým partnerem do života.

Naopak pokud vám doma stále visí obrázky s bývalým nebo nedej bože vlastní portrét, snímek schovejte na dno šuplíku. Je jedno, jak skvěle na fotce vypadáte, působí to povrchně a nafoukaně.

DIY versus Sport

Koníčky jsou důležité. Lidé, kteří mají vlastní zájmy a umí se pro něco nadchnout, nám automaticky imponují. Pokud jde ale o mužskou návštěvu, některé vaše zvláštní hobby mohou zůstat utajeny. Milujete-li například háčkování a doma se vám povalují všelijaké vlněné dečky, zkuste je alespoň na jeden večer schovat z dohledu.

Pokud je váš byt přeplněný DIY projekty, automaticky to vyvolává dojem poustevnického života. Naopak když jakoby náhodou nestihnete uklidit běžky nebo kolo do sklepa, vůbec nevadí! Sportem ku zdraví…a dobrému prvnímu dojmu!

Doplňky

Mezi přepláceným a vybydleným bytem existuje opravdu jen velmi tenká hranice. Rozhodně nechcete, aby si váš host neměl přes všelijaké svíčky, mušličky, těžítka a jiné doplňky kam odložit skleničku.

Na druhou stranu jsou to právě neotřelé předměty, které nejlépe rozproudí řeč v počátečních (často trochu trapných) chvílích. Pokud stále váháte, zda tu či onu věc uklidit z dohledu, zeptejte se samy sebe – pojí se k ní zajímavý příběh? Jestli odpověď zní ne, do šuplíku s ní!

Literární okénko

Domácí knihovna (nebo i jen literární polička) je jakési okno do duše. Hodně na vás prozradí. Nemusíte ihned utíkat do knihkupectví pro Kunderu, Puškina a Kerouaca. Stačí jen laciné ženské romány a knihy typu Proč jsem pořád sama? obrátit hřbetem ke zdi.

To samé platí o časopisech. Jestli se vám na poličce ve třech sloupcích tyčí vydání těch nejrůznějších módních nebo dokonce bulvárních magazínů, zkuste někde pro změnu pohodit i noviny nebo publicistický časopis. Jak se trefně říká – smart is new sexy.

Co oči nevidí

Vůně jsou velmi silným emočním spouštěčem. Řada z nás si dodnes vybaví, jak to vonělo doma u prarodičů nebo jaký parfém používal náš první kluk. A stejně tak i vy jistě chcete, aby si váš přítel po letech pamatoval, jak to u vás tenkrát poprvé krásně vonělo.

Ať už zapálíte parfémovanou svíčku, provoníte byt čerstvě upečeným koláčem nebo na plotně necháte pobublávat vodu se skořicí, pomeranči a hřebíčkem, rozdíl před a po bude k neuvěření.

Domácí bar

Alkohol je dvousečná zbraň. Příliš mnoho prázdných lahví na vás napráská, že většinu večerů trávíte doma. Dvě řady neotevřených likérů zase působí dojmem, že všechny ty narozeninové a firemní pozornosti u vás na polici jen lapají prach a že jste si nevrazila z kopýtka, jak je rok dlouhý.

Určitě není od věci mít v lednici nachlazenou lahvinku vína a v kuchyni schovanou lahev lepšího rumu nebo whisky. Jak ale napovídá selský rozum, pokud jste si už rok neudělala výlet ke kontejnerům se tříděným odpadem, blížící se rande je ideální příležitostí.

Zoo

A konečně zvířátka. Víte-li předem, že váš host miluje psy, pak je zřejmě ruka v rukávu a vy vašemu jezevčíkovi můžete nechat volné pole působnosti. Jestli si ale nejste jeho kladným vztahem k domácím mazlíčkům jistí, zkuste se alespoň při první návštěvě tvářit, že byt skutečně řídíte vy a ne Micka s Alíkem. Speciálně co se prvního večeru týče, přestěhovat jejich pelíšky z ložnice do obývacího pokoje se jeví jako dobrý tah na bránu.


Přečtěte si také