Zahrada

4. listopadu 2020 14:00

Simona Sedláčková

Naučte se uvázat kytici proti chřipce. Je plná zdravé zeleniny, medu i bylinek

Podzimní počasí s dešti a plískanicemi nahrává spíše chřipkám a splínu než veselé náladě. Proto pokud chcete někomu blízkému nebo kamarádce udělat radost, připravte pro ně kouzelnou kytici plnou zdraví prospěšných pochoutek. Vypadá to složitě? Nemusíte se bát, poradíme vám, jak jednotlivé kousky ovoce a zeleniny do kytice uspořádat.

Bohatou kytici vytvoříte buď pouze zovoce a zeleniny, nebo do ní můžete přidat i květiny a trochu bylinek či koření pro zajímavější vůni.

Jak vytvořit kytici proti chřipce?

Do téhle nádherné kytice můžete zakomponovat vše, co považujete za nezbytné pro boj proti nepříjemné chřipce. Připravte si citrony i limetky, jablka, paličky česneku i kousky zázvoru, menší skleničky smedem, snítky meduňky, tymiánu a klidně i dalšího voňavého koření.

Ovoce a zeleninu napíchněte na špejle. Na těžší kousky raději použijte špejle dvě nebo i tři. Ke skleničkám smedem připevněte špejle průhlednou lepicí páskou.

Jednotlivé součásti uspořádejte do tvaru kulaté kytice a špejle ksobě přichyťte provázkem nebo několika gumičkami. Hotový základ kytice přelepte aranžovací páskou, tzv. gutaperčou, nebo klidně i obyčejnou leukoplastí.

Kytici zabalte do ozdobného balicího papíru. Papír použijte vněkolika vrstvách, aby poměrně těžkou dekoraci udržel pohromadě. Nakonec do kytice vsuňte kousky bylinek a koření.

Kytice sozdobnou manžetou

Pro lepší stabilitu kytice můžete využít i manžetu zlýka, kterou vám prodají vkvětinářství, a ozdobit ji můžete i pěkně vypečenými dalamánky nebo houstičkami.

Kytice zbrambor a cibule? Proč ne!

Hodně netradiční dárek můžete vytvořit i zobyčejných brambor, ozdobených větvičkami eukalyptu, levandule, myrty, tymiánu nebo i buxusu.

A kytice zcibule a česneku? Moc voňavá asi nebude, ale zdravá určitě ano.

Přírodní medicína bojuje s chřipkou i viry s pomocí zeleniny, ovoce i bylinek:


Přečtěte si také