návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Tyto rostliny nepotřebují světlo a snesou tmu. Mějte přírodu v každém stinném koutě domu

Vydáno: 05.11.2018
Rostliny, které snášejí tmu
Autor: istock.com Rostliny, které snášejí tmu
Sluníčka si po následující půl rok budeme užívat stále méně a i květiny se pomalu začínají připravovat na zimní odpočinek. Existují však takové rostliny, které sluníčko nepotřebují. Je všeobecně známo, že stinné zákoutí nejlépe snášejí pralesní rostliny.

reklama

Koupelny, chodby nebo schodiště často nedisponují dostatečným množstvím světla, proto se mnohým druhům rostlin na takových místech zkrátka nedaří. Na stinné kouty bychom měli umístit pralesovité druhy rostlin, jako jsou například fíkusy, kapradiny, pepřinec, zamiokulkas a podobně.

Japonské zahrady

Relaxační zahrada klidně uprostřed obýváku. Řekněte stresu nadobro sbohem

DRYP je nová aplikace, která nám usnadní život

Nová aplikace vám pomůže udržet rostliny naživu. Pokud budou mít žízeň, ozvou se

Pokud je pro vás ve vašem domě důležitá existence rostlin v jakémkoliv ročním období, máme pro vás vybrané favority, kteří si libují v neslunečných podmínkách. Dejte si však pozor, aby do místnosti alespoň z části denní světlo dosahovalo. Přirozené světlo je pro každou rostlinu primární životní priorita. Tyto druhy tedy nesnesou přímé sluníčko, ale ve sklepě bez oken také nenadělají dlouhou parádu.

Ledviník

Ledviník
Autor: istock.com Ledviník

Kapradí se svým pralesovým vzhledem přizpůsobí každému interiéru. Jeho husté zelené listy dodají správný šmrnc kdejakému zamračenému koutu v domě. Ledviník můžete umístit kamkoliv do interiéru svého bytu či kanceláře. Tato rostlina snáší dobře stín, párkrát do týdne ji stačí mírně pokropit vodou.

Pepřinec

Pepřinec
Autor: istock.com Pepřinec

Rostliny, pod kterou se skrývá cca 1000 druhů, je na našem území pěstována jako pokojová rostlina. Původně se k nám pepřinec dostal z Amazonie, kde roste zcela volně v tropickém pralese.  Jeho listy jsou pruhované i jednobarevné. Pepřinec miluje stálé podmínky, proto by měl být namístě, kde se nemění teplota.

Syngonium

Syngonium
Autor: istock.com Syngonium

Tato rostlina je původem z tropických deštných lesů v jižním Mexiku, západní Indii, střední a jižní Americe. Jedná se o dřevnaté vinné révy, které rostou ve výškách 10-20 m. Zachovává své pestré zbarvení listů i při nedostatku světla.

Zamiokulkas

Zamioculcas
Autor: istock.com Zamioculcas

Zamiokulkas pochází z Madagaskaru a jeho lesklé zelené listy měří až jeden metr. Krásně vyplní tmavý nevyužitý kout místnosti.

Aspidistra

Aspidistra
Autor: istock.com Aspidistra

Aspidistra známá také jako kořenokvětka vyšší nebo domácí štěstí, je stálezelená rostlina z čeledi chřestovitých. Pochází z Tchaj-wanu a souostroví Rjúkjú. Dorůstá výšky okolo 60 cm, má tuhé, sytě zelené a až půl metru dlouhé kopinaté listy. Květy jsou drobné a popelavě šedé, vnitřní strana korunních lístků je purpurově zbarvená.

Anturie je díky své nenáročnosti oblíbenou rostlinou

Jak správně vybrat substrát pro pokojové rostliny

Nesmrtelné pokojovky

5 rostlin, které doma vydrží všem lenochům

reklama

Článek je zařazen v: pralesní rostliny , jak pěstovat , co pěstovat doma , rostliny ve stínu , zahrada , pěstování , pokojové rostliny , pokojivky

reklama

Přečtěte si také