reklama

5 rostlin, které doma vydrží všem lenochům

maku-la@seznam.cz
14. září 2018
Pro velmi zaměstnané a vytížené lidi může být obtížné myslet na pravidelnou údržbu květin a lehce se stane, že je zapomenou zalévat. Těchto 5 druhů však snese i tu nejhorší péči.
reklama

Pokud chcete, aby váš byt působil vzdušným a energickým dojmem, je dobré umístit do interiéru pár zelených živých rostlin, které dodají místnostem úžasný nový rozměr. Ne každý má však trpělivost nebo čas se o rostliny starat. Nevzdávejte to! My vám ukážeme, které druhy jsou téměř nezničitelné.

ZAMIOCULCAS

Kulkas zamiolistý je velmi oblíbenou pokojovkou především díky snadnému pěstování a exotickému vzhledu. Její hlavní výhodou je přizpůsobivost různým bytovým podmínkám. Listy mají lesklý povrch, vyrůstají pravidelně z vodorovné tlusté hlízy a mají nádhernou tmavozelenou barvu.

Rostlinu je potřeba umístit na světlé místo nebo do polostínu. Zabránit bychom měli přímému slunci, které by mohlo popálit listy. Kulkas vsobě zadržuje dostatek vláhy, takže bychom měli dávat pozor na přelévání. Ideální substrát by neměl být vysychavý.

TILANDSIE

Nenáročná tilandsie nebo také kykatka je nejlepším řešením pro ty z vás, kterým doma žádná květina nevydrží déle jak měsíc. Potřebuje světlé místo, ideální je světlo rozptýlené. Tilandsie bývá také umísťována do proskleného terária s umělým osvětlením. Řada druhů tilandsií roste bez problému i na místech, kde je přímé sluneční světlo a vyšší teploty.

DRACÉNA

Další velmi dominantní a nenáročnou rostlinou je dracéna. Dejte si však pozor, dračinec, jak se také rostlina nazývá, má ve zvyku dorůstat do velké výšky. Proto k pěstování potřebujeme větší prostor a také světlejší stanoviště.

Její mečovité listy připomínají živý vodotrysk. Zbarvení může být čistě zelené nebo sčervenými pruhy. Její dřevnatý kmen vzniká odumíráním starých listů, a proto je schopen dorůst do větší výšky. Rozhodně bude ozdobou celého pokoje.

JUKA

Juka je rostlina, která má ráda přímé sluníčko i polostín. Nemá problém ani sumístěním na balkoně. Její původ bychom hledali voblastech Střední Ameriky a Indie.

Má velmi dlouhé tmavozelené listy, které měří až šedesát centimetrů. Rostlina připomíná malý stromek díky svému kmeni. Teplomilné juky mají rády rozptýlené i přímé sluneční světlo. Zalévat bychom je měli vmalých dávkách.

LEDVINÍK

Odolný ledviník se stal naším favoritem především díky svému vzhledu. Jeho sytě zelené zbarvení bude ozdobou každého pokoje. Jedná se o kapradinu pocházející z tropických oblastí Asie a Nového Zélandu a je jednou z nejznámějších kapradin vůbec. Ledviník můžete umístit kamkoliv do interiéru svého bytu či kanceláře. Tato rostlina snáší dobře stín, párkrát do týdne ho stačí mírně postříkat vlažnou vodou.

Toto kapradí má ke všemu ještě jednu nadstandardní vlastnost – čistí vzduch. Jeho listy zachycují škodlivé látky a zvyšují vlhkost, čímž vytvářejí zdravější prostředí.

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
reklama