Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

První vitamíny ze zahrádky. Co můžete už v březnu sklízet?

Pokud jste na podzim zaseli či zasadili přezimující druhy zeleniny, už v březnu můžete ze záhonů sklízet cenné čerstvé vitaminy.
Vydáno: 02.03.2015
První petržel lze sklízet už v březnu
První petržel lze sklízet už v březnu Autor: Thinkstock
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

I když ještě může na zahrádce ležet sníh, přicházející jaro nezastavíte. Zelená nať už zkrátka vykukuje zpod tající sněhové peřiny.

Špenát

Jestliže jste koncem září vyseli špenát a on dobře přezimoval, můžete teď sklízet zelené lístky plné cenných látek a vitaminů. Nezapomeňte, že na jednom stanovišti necháte špenát maximálně tři roky.

Petržel

Tato dvouletá kořenová zelenina může na záhonu přezimovat bez zvláštní péče. Brzy zjara vytváří nové listy, které můžete využít v kuchyni.

Zimní salát

Až do poloviny října jste na volné záhony mohli sázet zimní salát. Do příchodu zimy sazenice zakořenily a narostly. I když se růst v zimě zastavil, nyní se už pomalu vytvářejí hlávky. Ty nám dodají po zimě potřebné vitaminy a minerální látky.

Pažitka

Na každé zahrádce byste měli mít trs pažitky. Koncem srpna až začátkem září pažitku dělte a rozsazujte, aby vám na jaře vyhnala novou nať, kterou v kuchyni určitě všestranně využijete.

Pór

Tato zelenina je odolná vůči nízkým teplotám. Vysévá se v květnu, sazenice vysazujte na záhony v červenci. Před příchodem zimy rostlinky zahrňte. Pór dobře přezimuje, proto ho máte k dispozici už časně zjara.

Cibule

Cibule se seje nebo sází v srpnu až září. Do zimy vyklíčí, a když úspěšně přezimuje, na jaře pokračuje v růstu. První mladé cibulky můžete sklízet už koncem března.

Další inspiraci najdete v naší Encyklopedii.

Marta Pawlicová

Mohlo by vás zajímat:

Cesta do budoucnosti

Pusťte se do klíčení! Takhle vypadá moderní továrna na zdraví za pár korun

Zelená je barva zdraví

Čočka, pšenice, sója nebo mungo aneb Jak dlouho klíčit různé druhy zrní a semínek?

Trinidad moruga scorpion yellow - extrémně pálivá žlutá varianta, kterou msuíte schovávat před dětmi

Je čas vysít papriku – jak vybrat tu správnou odrůdu?

Článek je zařazen v:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama