Vyzkoušejte tradiční přírodní afrodiziaka. Namíchejte si nápoj lásky z bylin a koření

Svátek svatého Valentýna je dnem, kdy by si milenci, manželé a partneři měli udělat čas jen sami pro sebe. Nezáleží na tom, jestli je vám dvacet nebo šedesát, láska přece kvete v každém věku! Namíchejte si tradiční nápoje lásky, jejichž hlavní ingrediencemi jsou byliny, koření a kapka alkoholu.

Přírodní afrodiziaka probouzejí touhu a chuť na sex. Kdysi připravovaly nejrůznější nápoje lásky čarodějnice a babky kořenářky, dnes si je můžete připravit sami z bylinek, koření a přiměřeného množství alkoholu.

„Alkohol v rozumné míře se považuje za afrodiziakum. Přiměřená dávka alkoholu pozitivně působí na kardiovaskulární systém, oddaluje stárnutí, podporuje vitalitu a zvyšuje chuť na sex a zlepšuje sexuální prožitek. Hranice je ale velice tenká, pokud to s pitím alkoholu, což platí i o tradičních nápojích lásky, přeženete, místo úžasného zážitku se dočkáte s největší pravděpodobností rozčarování, upozorňuje bylinkář Martin Kolár a dodává: „Doporučuji vyzkoušet recepty na rozmarýnové víno, bazalkovou medovinu, svařák z červeného vína s medem nebo zázvorový čaj s mátou a špetičkou chilli.

Rozmarýnové víno

Ingredience

 • 2 snítky rozmarýnu
 • 750 ml (láhev) suchého bílého vína

Příprava

Láhev otevřete, přidejte rozmarýn, uzavřete a nechte v lednici do druhého dne nebo nejméně 8 hodin. Víno dostane zajímavou kořeněnou vůni i chuť.

 • Vypijete-li vychlazené rozmarýnové víno večer ve dvou, určitě to mezi vámi minimálně zajiskří.

Rozmarýn je prověřené afrodiziakum

Rozmarýn lékařský je skvělé aromatické koření, ale také generacemi prověřené afrodiziakum. Tahle středomořská bylinka lásky totiž podporuje krevní oběh a prokrvení pohlavního orgánu, a proto je rozmarýn vhodný pro povzbuzení erekce, uvádí bylinkář.

Valentýnský svařák

Ingredience

 • 1 celá skořice
 • asi půl lžičky hřebíčků
 • 1 l červeného vína
 • 1–2 lžičky medu
 • citron

Postup

Červené víno svařte se skořicí a hřebíčkem, přidejte několik plátků citronu a nechte zhruba 12 hodin rozležet (nejdéle však 24 hodin). Pak sceďte, přidejte med a mírně zahřejte.

Hřebíček povzbuzuje chuť na milování

Už pouhá podmanivě exotická vůně hřebíčku navozuje pocit uvolnění a milostné touhy.Hřebíček povzbuzuje chuť na milování, a proto je výtečným přírodním afrodiziakem, které dokáže uvést do milostného roztoužení, říká M. Kolár.

Skořice umí probudit sexuální touhu

Skořice povzbuzuje a zlepšuje náladu, má prokrvující účinky, umí tak nejen zahřát, ale taky probudit sexuální touhu. Mužům skořice zajistí potenci a delší výdrž. Účinky skořice jsou spíše fyzického rázu.

Citron působí povznášejícím dojmem

„Svěží a lehké aroma citronu působí povznášejícím dojmem, pomáhá utišit obavy a starosti a ‚otevřít srdce‘. Navozuje pocit důvěry a uvolnění, a tak povzbuzuje k milostným hrám, upozorňuje bylinkář.

Bazalkový láskobudič

Ingredience

 • 10 lístků bazalky
 • 80 ml vychlazené medoviny
 • citron

Příprava

Do dvou sklenek rozdělte čerstvé lístky bazalky a zalijte medovinou. Nechte v chladu 40–50 minut. Před podáváním přidejte několik kapek čerstvě vymačkané citronové šťávy.

 • Bazalkovou medovinu vypijte společně – je to ideální afrodiziakum pro páry, které jsou spolu už delší dobu a chtějí, aby jejich milostný život dostal zase pořádnou šťávu.

Bazalka navozuje pohodu a dobrou náladu

Bazalka pravá navozuje klid, pohodu, dobrou náladu – a to jsou přesně ty chvíle, kdy člověk dostává chuť se milovat. A navíc podporuje krevní oběh a libido, takže s bazalkou nešetřete! Ve Středomoří o tom vědí své...

Zázvorový lásky čaj

Ingredience

 • 1 lžíce nastrouhaného zázvoru
 • 3 roztlučené hřebíčky
 • asi půl lžičky mleté skořice
 • špetička chilli
 • 1 lžička medu
 • asi 5 lístků máty peprné
 • 400 ml vroucí vody

Příprava

Nastrouhaný zázvor, skořici, tlučené hřebíčky, mátu a chilli zalijte vroucí vodou, nechte 2–3 minuty vyluhovat a pak sceďte. Čaj oslaďte medem.

 • Zázvorový lásky čaj vypijte ve dvou zhruba hodinku před ulehnutím do postele. Výsledek je zaručen!

Zázvor je dobrý na potenci

Zázvor je skvělý na potenci, protože dobře stimuluje krevní oběh a podporuje prokrvení a prohřívání orgánů, včetně těch pohlavních. Proto je jako afrodiziakum velmi účinný. Nápoj z tohoto kořene vypitý asi hodinu večer před spaním opravdu dokáže zázraky.

Med zvyšuje hladinu testosteronu

Med je univerzálním afrodiziakem. Už ve středověku platila medovina jako nápoj pro povzbuzení sexuální touhy. Je prokázáno, že med zvyšuje hladinu mužského hormonu testosteronu a podporuje erekci.

Máta podporuje erotické touhy

Máta peprná uvolňuje mysl, stimuluje pohlavní orgány a podporuje erotické touhy. Dodává taky energii a sílu, posiluje sebevědomí a sebedůvěru, příznivě působí na nervy a v neposlední řadě se postará o svěží dech, vysvětluje Martin Kolár.

Zdroje: bylinkář Martin Kolár, Léčivé rostliny (Andrew Chevalier)

Pokud chcete svou lásku překvapit originálním valentýnským přáním nebo citátem, inspiraci můžete načerpat zde.

A pokud chcete partnera či partnerku překvapit originálním valentýnským dárkem, ale nevíte, jaký pořídit, tipy najdete tady.


Přečtěte si také