reklama

10 důkazů, že staré s novým v interiéru skvěle ladí

Co je moderní a co staré? Dnes je moderní spojovat, co k sobě alespoň trochu ladí! A pak z toho vyjde takový zajímavý výsledek jako na obrázku Foto: Co je moderní a co staré? Dnes je moderní spojovat, co k sobě alespoň trochu ladí! A pak z toho vyjde takový zajímavý výsledek jako na obrázkuFoto: Cotedetexas.blogspot.com

Chce to cit, ale když člověk spojí staré s novým, získá osobitý interiér.

Zapojit do moderní domácnosti starší nábytek a doplňky může vytvořit z bytu hřejivý domov. Jak ale dosáhnout co nejlepších proporcí? V naší galerii naleznete pár ukázkových spojení, která mohou posloužit jako návod.

Moderní nábytek v moderním bytě je jistě pěkný. Jsou ale prvky, které mohou takto vybavenou domácnost pěkně oživit a ještě více zdomácnět. Starší bytové doplňky nebo starý nábytek v sobě totiž nesou nejen patinu, ale i určitý příběh. Někdy v jasnějších, někdy v méně čitelných konturách, ale vždy kromě užitku a okrasy ještě vypovídají něco o době, kdy vznikly, nebo o lidech, kteří je vlastnili.

Stačí jen jeden starší stůl a místnost najednou získá zajímavý charakter Foto: Stačí jen jeden starší stůl a místnost najednou získá zajímavý charakterFoto: Lillewsverden.blogspot.com

Jak ale spojit moderní a staré? Inu záleží hlavně na vás, jaké věci se líbí právě vám. První věcí je ale jakési pojítko. Tím může být bílá barva stěn a třeba moderní pohovky. Pak jistě nádherně vynikne zrenovovaná podlaha nebo vintage skříňka. Jindy mohou to starší připomínat jen staré hodiny, zrcadlo, polička apod. Dokonalé je také spojení několika stylů. Když se totiž budete snažit udržet pouze jeden styl z jednoho období, hrozí, že vlastně začnete vytvářet muzeum. Proč ne? Ale je to váš cíl?

Začít se dá skromně. Stačí třeba jen pár starších věcí na poličkách, starý obraz v historickém rámu atd. Jakmile nabudete jistoty, určitě vás pak už osloví i větší věci a kombinace nábytku. Podívejte se do naší galerie, tam pár návodů naleznete.

U stolu nemusí být vždy jen jeden druh židlí. I vhodně zvolená směsice působí dobře Foto: U stolu nemusí být vždy jen jeden druh židlí. I vhodně zvolená směsice působí dobřeFoto: Blog.zunati.com

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Chytře využitá „nudle“. Jen se otočíte a máte lednici po ruce, jen se otočíte a je tu sporák a pracovní plocha. Posezení je příjemně zakomponované k oknu Foto:

Inspirativní nápady na úzké kuchyně

Existují způsoby, jak těsné místo proměnit ve stylovou místnost, kde vás bude bavit vařit, a dokonce i sem tam v ní setrvat třeba nad kávou a zajímavou debatou.

Článek

Článek

Několik super vychytávek pro vás Foto:

15 triků, díky kterým přežijete, i když máte ultramalý byt

Každý bojuje s časem, všichni ho máme neustále nedostatek.

reklama