reklama

20 vtipných způsobů, jak využít staré pneumatiky

Místo poplatku za ekologickou likvidaci je využijte Foto: Místo poplatku za ekologickou likvidaci je využijteFoto: boredpanda.com

Staré pneumatiky do sběru nepatří!

Když jste naposledy přezuli svého plechového miláčka, zjistili jste, že na další zimu už pneumatiky nemůžete použít? Nevadí! Máme pro vás 20 tipů, jak je využít.

Pneumatiky na autě vydrží jen několik let, když je vzorek příliš mělký, je třeba je vyměnit za nové, aby jízda byla stále bezpečná. Jenomže co udělat s těmi použitými, aby se nehromadily v garáži a nezabíraly místo? Na skládku nepatří a za jejich ekologické odevzdání musíte ještě zaplatit. Naštěstí lze staré použité pneumatiky nápaditě recyklovat.

Ano, už jste určitě slyšeli, že se použité pneumatiky drtí a následně pak přidávají do povrchů silnic, ale tuhle recyklaci nemyslíme. Ze starých gum lze totiž možné vyrobit téměř cokoliv – od okrasných prvků pro vaši zahradu, herní prvky pro děti, pelíšky pro vaše miláčky, a dokonce nábytek do vašeho bytu. Můžete totiž vytvořit nejrůznější pufy, taburety, křesla, ale i stolky a ti odvážnější z vás dokonce stínítko na lampu či lustry. Nápadů je nepočítaně a je jen na vás a vašem vkusu, čemu dáte nakonec přednost.

(kor)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Stačí pár věcí. Vyrobil truhlář Jakub Repper Foto:

Také milujete „recy věci“?

Palety jsou zkrátka fenomém. Lze s nich kouzlit neuvěřitelné kreace.

Článek

Druhý život v zahradě Foto:

Dejte vysloužilým věcem druhou šanci! V zahradě udělají parádu!

Máte doma také „poklady“, které je vám líto vyhodit, a přitom víte, že je ke svému účelu už nevyužijete? Najděte jim nové uplatnění. Vytvořte z nich vlastní...

reklama