reklama

Inspirace: 20 útulných bílých kuchyní. Která je nejhezčí?

Kombinace bílé a dřeva je krásná Foto: Kombinace bílé a dřeva je krásnáFoto: nordicbliss.wordpress.com

Říká se, že čistota je půl zdraví a asi nejčistší barvou je bílá. Možná proto je tak oblíbená právě v kuchyních.

Ve skandinávských zemích se bílé kuchyně těší značné oblibě. Kdo ví, možná je to i proto, že na severu Evropy si zas až tak moc slunečního svitu neužijí a bílá prostor nádherně prosvětluje.

Bílé kuchyně dokážou na sebe vzít nejrůznější podobu. Stačí se podívat do naší galerie a pochopíte, že korpus i dvířka kuchyňské linky se dají pojednat opravdu na tisíc způsobů a bílá barva může vždy hrát prim.

Co jsme však nedodali k naší nejsvětlejší barvě, je to, že je na ní vidět každá šmouha a případně i drobeček. Uklízet a stírat se tedy musí dostatečně často, abyste si požitek z čistoskvoucího prostoru mohli užívat co nejčastěji.

Pár svěžích barev převažující bílá neobvykle dobře sladí. Foto: Pár svěžích barev převažující bílá neobvykle dobře sladí.Foto: Homedit.com

Další svízelí bývá jednotvárnost prostoru, pokud je pojednán jen jednou barvou. Takový nedostatek se dá ale lehce napravit. Stačí využít odlišnou barvu nebo materiál na pracovní desku, využít u jídelního stolu barevné polštářky na židle, případně i židle pojednat barevně, rozvěsit pěkné obrázky, jednu stěnu v kuchyni obložit třeba dřevem nebo ji nechat jen tak bez omítky apod.

Pokud máte rádi bílou, pak se určitě do naší galerie mrkněte. Nabídka inspirativních nápadů od našich severních přátel z Evropy je opravdu bohatá.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Srovnejte si před a po Foto:

Proměna: Z tmavé malé kuchyně se vyloupla tahle kráska

Napadlo by vás, že v této kuchyni zůstal vesměs původní nábytek, jen nově natřený?

Článek

Úsporné spotrebice ušetří peníze Foto:

Kuchyně jako srdce domova: Nechte v ní proudit energii, ale levně

Náklady na elektřinu a plyn ukusují z rodinných rozpočtů stále větší díl. Například v kuchyni se spotřebovává velké množství energie a můžete zde také hodně energie...

Článek

Reportáž - Jak zabránit plýtvání Foto:

Praktické TIPY do kuchyně: Jak správně skladovat potraviny?

Jestliže pravidelně vyhazujete potraviny, tak jste na tom jako 60 procent obyvatel Česka.


reklama