reklama

Inspirace: Dokázali maximálně využít prostor malého bytu. Díky šikovné rekonstrukci

Je zde místo i na autíčko Foto: Je zde místo i na autíčkoFoto: AworkDesign.studio

Profesionální rekonstrukce zhodnotila prostor bytu.

Mnohostranně využitelný prostor nabízí díky šikovné rekonstrukci jeden byt na Tchaj-wanu. Ne náhodou jdeme pro příklad právě do asijské metropole Tchaj-peje, kde nouze o životní prostor přiměla architekty hledat zvláště důmyslná řešení.

O tom, jak těžké je získat z prostoru maximum, výmluvně svědčí inzeráty na realitních serverech. Fotografie bytů s amatérsky změněnými dispozicemi odhalují obytná bludiště tvořená nesmyslnými příčkami a malými, těžko přístupnými tmavými místnostmi.

...a pokračují až do jídelního koutu Foto: ...a pokračují až do jídelního koutuFoto: AworkDesign.studio

Veselejší pohled je na dílo, kde ruku řemeslníků vedl architekt nebo designér. Takovým příkladem je i jeden prudce modernizovaný byt s variabilním prostorem na Tchaj-wanu.

Studio AworkDesign jej navrhlo pro mladý manželský pár, který kladl důraz právě na uspořádání dovolující účelně využít každý metr prostoru.

 

Snaze designérů o moderní výraz interiéru vycházela budova vstříc velkými okny. Dostatek denního světla v obývacím pokoji dovolil sáhnout po kontrastním tmavém nábytku. Zrekonstruovaný byt díky částečně vybouraným příčkám působí jako loft a převažující paleta umírněných tónů hnědé a šedé v kombinaci s bílou dodávají bytu na decentní atmosféře.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Od přízemí vychýlený horní tubus zastiňuje jak fasádu pod sebou, tak i okolí bazénu. V Peru je to deviza Foto:

Dům s patrem do kříže překvapí svými tvary

Vpravdě atypickým řešením zajistili architekti klientovi výhled jak do zahrady, tak i na blízké pohoří.

Článek

Oválné linie pohovky, křesel i židlí v jídelně příhodně kontrastují s hranatým prostorem Foto:

Propadl stylu 60. let. Designér mu podle toho zařídil byt

Designer Stephane Chamard dostal zvláštní zadání. Svobodný lékař, který rád pořádá večírky a líbí se mu 50 let starý design, chtěl zařídit loft. Podívejte se, jak si...

reklama