reklama

Musíte vidět! Luxusní byt, do kterého se vstupuje rourou

Hřiště, strom ani krb velikosti drezíny nezastřou chybějící okna  Foto: Hřiště, strom ani krb velikosti drezíny nezastřou chybějící okna Foto: archiv Martin Building Company

Ty nejrozlehlejší, tedy až nesmyslně velké byty se zdají oslovovat lidi, kteří se obzvlášť rádi stylově baví.

Názorným příkladem je tento loft v San Franciscu o rozloze 460 m² s basketbalovým hřištěm a stromem v obýváku. Osobitý loft v prostorách bývalého skladu navrhl jeho majitel spolu s architekty z Martin Building Company. Asi nejvíc pozornosti přitahuje chodba z obrovské, laserem svařované ocelové roury, vedoucí do obývací zóny se stropem ve výšce odpovídající dvěma poschodím. Největší místnost nemá sice žádné svislé okno, díky střešním oknům o rozměrech obstojného pokoje (to největší, posuvné, měří bezmála 5 x 7 m) je ale i tak bohatě prosvětlená.

Loft prosvětlují střešní okna, z nichž to největší má rozměry obstojného pokoje (měří bezmála 5 x 7 m)  Foto: Loft prosvětlují střešní okna, z nichž to největší má rozměry obstojného pokoje (měří bezmála 5 x 7 m) Foto: archiv Martin Building Company

Povahu lidského obydlí někdejšímu skladu propůjčuje dřevěná trámová konstrukce. Již zmíněný hlavní prostor je určený zábavě i odpočinku, k nimž skýtá skutečně mnoho příležitostí. Vedle hřiště tu je stolní fotbal, krb a spousta pohovek, z nichž některé spočívají na vyvýšených plošinách stranou hlavního dění.

Tento byt je ale kromě luxusního vybavení zajímavý i svou tržní cenou. Ta celková, za niž jej původní majitel prodal, činí 70 milionů korun. Skutečně zajímavá je ale poměrná cena za metr čtvereční, která vychází na 152 000 Kč. Potvrzuje to pravidlo o raketovém nárůstu cen po překročení hranice určité míry luxusu.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Prostor prosvětlují velká tovární okna Foto:

Místnosti prostupují loftem jako stuha

Bývalou tovární halu zlidštily vestavěné místnosti s oválnými stěnami.

Článek

Aby opticky zvětšil prostor a zvýšil strop, protáhl Gream dubovou podlahu až do jedné ze stěn, kde přechod dřeva k předsazené stěně podsvítil skrytými led zdroji Foto:

Londýnský loft v newyorském stylu

Někdejší kancelářské prostory uprostřed Londýna proměnil fotograf ve víceúčelový loft pro práci i odpočinek.

Článek

V zařízení se uplatnil i starožitný nábytek Foto:

Levný loft z bývalé papírny stál pouhých 16 000 Kč za m²

Novou funkci získala někdejší papírna v městečku Anduze na jihu Francie, když z ní po přestavbě vznikl loft o ploše 170 m².


reklama