reklama

Řekli byste, že to je montovaný dům? Díky architektovi vznikl ze stavebnice domov s nádherně uvolněnou atmosférou

Obrovité duté kvádry v sobě skrývají pevnou kovovou konstrukci, obloženy jsou ale dřevem, které výborně zapadá do okolní přírody Foto: Obrovité duté kvádry v sobě skrývají pevnou kovovou konstrukci, obloženy jsou ale dřevem, které výborně zapadá do okolní přírodyFoto: Alchemy Architects

I když slovo prefabrikát zní mnohým děsivě, někdy mohou menší domy složené z hotových dílů přispět nejen k nižší ceně stavby, ale i k jejímu rychlejšímu zhotovení a pěknému nadčasovému designu. Výsledek, který vám představujeme, potěší každého minimalistu s láskou k přírodě.

Americká architektonická firma Alchemy Architects přišla už před časem s nápadem nabídnout zákazníkům základní stavební buňky, které si mohou s architekty umně poskládat a individuálně dotvořit. Na to přistoupil i vedoucí obchodu s elektronikou, sám také architekt, a takový dům si objednal.

Základ budov tvoří díly s názvem Sonoma weeHouse, které byly pro zákazníka ze San Franciska navrženy v Minnesotě a odeslány dopravní firmou až na pozemek budoucí stavby v Santa Rose v Kalifornii. I když šlo o kus cesty, kterou musel domek od návrhu a dílny k zákazníkovi urazit, byla i tak stavba velmi rychlá.

Nejdříve však bylo třeba pro domky postavit podsady z betonu, a to důkladně, protože se jednalo o pozemek na kraji svahu. Na ně už se položily a připevnily hotové kabiny. Pracovníci firmy je spojili, doplnili speciálně navrženými schody a dalo se záhy bydlet.

Vzniklo tak nadstandardní sídlo s nádherně uvolněnou atmosférou, kterou podporují protilehlé prosklené stěny s posuvnými dveřmi. Skrze budovy je krásně vidět do údolí. Lepší je ale posadit se uvnitř nebo na verandě a jen tak bloumat očima po okolní krajině. Nádech přírody s maximální vybaveností včetně moderní kuchyně a pěkné koupelny tvoří výborné zázemí pro odpočinek.

Kuchyně je jednoduchá, ale bohatě stačí Foto: Kuchyně je jednoduchá, ale bohatě stačíFoto: Alchemy Architects

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Zájemci o Remote House si budou moci stavbu uzpůsobit k obrazu svému Foto:

Postaveno za 45 dní! Praktický a pohodlný domek k nastěhování

Stačí si pořídit pozemek a do dvou měsíců můžete bydlet.

Článek

Domeček nemá ani 50 metrů čtverečních, v tom se už ale dá bydlet Foto:

Domky pro bezdomovce, ve kterých byste chtěli bydlet taky. Stojí jen 100 tisíc korun

V San José v Kalifornii žije více než 4000 bezdomovců. Tomuto desátému největšímu městu v USA už dávno došly postele, na kterých by tito lidé mohli přespávat. Proto se...

Článek

Obývací pokoj není ve skutečnosti až tak rozlehlý, zrcadla a výhled na moře jej ale příjemně zvětšují Foto:

Harmonie z Rumunska. Když se spojí Černé moře a chlad severu

Kdo bydlí v cizině, rád si něčím pěkným svůj domov připomene.

reklama