reklama

Takhle vypadá dům snů! Stojí uprostřed nádherné přírody

Ne každý luxusní dům musí mít podobu mohutné stavby Foto: Ne každý luxusní dům musí mít podobu mohutné stavbyFoto: Benjamin Benschneider

Rodina si postavila geniální prázdninové sídlo v horách.

Jedinečné prázdninové sídlo v horách si rodina užívá jak v létě, tak i v zimě. Architekt Tom Kundig ze studia Olson Kundig stavbu záměrně rozdělil na čtyři části, aby působila jako malý kemp ve velkých horách.

Prázdninové sídlo v půvabné horské krajině na severozápadě USA nabízí skvělé zázemí pro nejrůznější aktivity. Zvláště v zimě přijde vhod poloha uprostřed Národního parku Severní Kaskády v americkém státě Washington, kde je největší systém běžeckých tras v USA. Po lyžařské anebo letní túře nabídne vzpruhu celoročně vyhřívaný bazén a zábava může pokračovat v jedné z přilehlých dřevostaveb, která ze všeho nejvíc připomíná bar.

Ani hlučnější večírek v tomto domácím baru spáče o dům dál rušit nebude Foto: Ani hlučnější večírek v tomto domácím baru spáče o dům dál rušit nebudeFoto: Benjamin Benschneider

„Dům, který je celý zaměřený na dobrodružství, vás v první řadě musí přimět aktivně trávit čas venku. Poté se do něj vždy rádi vrátíte,“ popisuje architekt.

Svou myšlenku rozvedl v exkurzi do minulosti, kdy místními prériemi křižovaly obytné vozy nových osídlenců. Přespávali improvizovaně ve vozech rozestavěných okolo ohniště, což připomínalo osadu. Podobně i Kundig na pozemek umístil tři přízemní a jednu patrovou stavbu. V součtu nabízejí plochu 380 m². Hlavním stavebním materiálem je recyklované dřevo, které ovšem překrývá ocelový plášť.

Dům je účelně rozvržený. V nejmenším oddílu je sauna, v tom největším garáže, technické zázemí a pokoj pro hosty. Další ložnice se nachází v patrové stavbě, kde je i místnost s domácím kinem. Propojení s přírodou i ve dnech, kdy obyvatele přepadne lenost, zajistí pokoj s výklopnými stěnami – výborná věc, až zas přijde léto.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Celkem se do nich vejde až pět osob Foto:

Norské chatky s parádním výhledem vyrobili Češi

Na stavbě unikátních víkendových domků se kromě Norů podíleli také Češi.

Článek

Čtyři spřátelené páry si postavily své letní bungalovy vedle sebe Foto:

Čtyři kamarádi, čtyři bungalovy na jednom pozemku

Veškeré prázdniny a dovolenou beztak trávily spolu, takže si čtyři spřátelené páry postavily své letní bungalovy vedle sebe. Pozemek pro své rustikální, moderně pojaté...

Článek

Piknik můžete mít každý den .... Foto:

20 zelených nápadů inspirovaných přírodou

Pohled do zeleně je osvěžující.

reklama