reklama

Ubytujte se v plovoucím domě na Temži

Iluze ponořeného zdiva je dokonalá Foto: Iluze ponořeného zdiva je dokonaláFoto: Airbnb

Snili jste někdy o tom, jak se i s postelí necháte unášet velkou řekou? V plovoucím domě na Temži se vám to stane i ve skutečnosti.

Za všechno může portál zprostředkovávající ubytování, který nyní vybudoval tento dům na Temži. Uvnitř najdete dvě ložnice, obývací pokoj a koupelnu. Venku je zahrada s psí boudou a při fasádě se roztahuje vistárie. Dům navrhla dvojčata Steve a Nick Tidballovi z reklamní agentury, kde dostali za úkol navrhnout něco, díky čemu návštěvníci uvidí Londýn jinak než obvykle. Autorům domečku je třeba přiznat, že proměnlivé výhledy z paluby domu daný požadavek splňují. Zvlášť když plovoucí domek nezapře inspiraci v roztomilých drobných domech ze čtvrtí Primrose Hill či Hampstead a ještě k tomu připomíná příbytky z animovaného filmu Vzhůru do oblak.

Jak na zámku Foto: Jak na zámkuFoto: Airbnb

Třebaže navenek se plovoucí domek tváří, že je dvoupodlažní, ve skutečnosti je přízemní. Sestává ze šesti námořních kontejnerů obložených dřevem a připevněných na plovoucím pontonu, který nabídl dost místa i pro zahrádku. Plášť domu je protažený pod čáru ponoru, aby zakryl zmíněný ponton. Podlaha je ovšem ze stejného důvodu o půl druhého metru výš než by byla v běžném domě. Úřad správy poříční plavby nepovolil vlastní pohon, a tak je dům opatřený skrytým vlečným mechanismem. Tažná loď je nicméně ve vzdálenosti 30 m, takže iluzi samostatně plovoucího domu nenarušuje.
Dům na Temži popluje do pátku 22. května 2015.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Dům je v životní velikosti Foto:

V centru Londýna se pomalu rozpustil dům z vosku

Na první pohled klasický britský domek. Jeho životnost ale byla 2 měsíce.

Článek

Z mostu v St James´s Park je výhled na Buckinghamský palác lemovaný stromy a fontánami Foto:

Nejkrásnější londýnské zahrady

Málokde v Evropě najdete větší a starší zahrady než ty královské v Londýně.

Článek

Aby opticky zvětšil prostor a zvýšil strop, protáhl Gream dubovou podlahu až do jedné ze stěn, kde přechod dřeva k předsazené stěně podsvítil skrytými led zdroji Foto:

Londýnský loft v newyorském stylu

Někdejší kancelářské prostory uprostřed Londýna proměnil fotograf ve víceúčelový loft pro práci i odpočinek.

reklama