reklama

Žili byste v domě, který visí na hraně útesu?

Dům jistí ocelové skoby Foto: Dům jistí ocelové skobyFoto: profimedia

Máte rádi život na hraně? Tak toto je přesně dům pro vás! Jak architekti vyřešili ukotvení domu?

Na světě ubývá volné půdy, a tak architekti i investoři hledají řešení, která by využila každé volné místečko. Jeden australský pár z jihozápadního pobřeží Australie ve státě Victoria si tak objednal dům, který by mohl viset nad mořem.

Australští designéři společnosti Modscape Concept jim představili návrh pětipodlažního domu, který by visel přímo na útesu. Ke skále je přichycen obrovskými ocelovými skobami. Přístup do domu je přes garáž v nejvyšším patře, všechna patra jsou propojena výtahem a v každém se můžete kochat panoramatickým výhledem na oceán. V prvním patře pod garáží bude velký obytný prostor s kuchyní, v dalších dvou patrech budou celkem tři ložnice. V nejspodnějším patře je vyprojektována venkovní vířivka a posezení s grilem.

Dům designéři navrhují vyrobit už dopředu jako velké díly skládačky, která by se na místě jen složila dohromady. Je ovšem otázkou, zda se vůbec finančně vyplatí takový dům stavět. Na realitním trhu by se mohl ale nabízet jako dům s neomezeným výhledem na oceán, který vám nikdo nikdy nezastaví.

(mar)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Tvarem převratné obydlí díky nízkému těžišti zůstává stabilní Foto:

Co takhle bydlení ve vodě? Dům Exbury egg vám to umožní

Exbury egg dává možnost zahnízdit ve vodě.

Článek

Vypadá jako příbytek Avatara, ale The Yellow Treehouse Cafe je restaurací v Aucklandu na Novém Zélandu Foto:

Zpátky na stromy. Domy v korunách stromů

Také jste jako dítě toužili po domečku vysoko ve větvích, kde by bylo vaše království?

Článek

Žádné načančané přeplácanosti. Tady vládne muž Foto:

Syrový loft z továrny na sušenky

Továrna na sušenky National Biscuit Company v oblasti West Loop na předměstí Chicaga má novou funkci. Dvoupodlažní loft situovaný ve vrchním patře této průmyslové budovy...

reklama