reklama

Ozdobte si domov starými cedníky. Zvládne to každý a vypadá to skvěle!

Starý cedník nemusíte vyhazovat Foto: Starý cedník nemusíte vyhazovatFoto: istock.com

Starý plechový cedník nevyhazujte, dá se totiž báječně využít pro ozdobení domu. Bude to levné a snadné. Je to další věc z kuchyně, která může dostat druhou šanci v obýváku nebo v předsíni, i když už nevypadá nejlépe. Zašlý vzhled se rázem změní v příjemnou patinu.

Pokud starý cedník nemáte, podívejte se na bleší trhy nebo do nejbližšího vetešnictví. Na obou místech najdete krásné staré věci, které se báječně hodí na DIY projekty. Koneckonců se nemusí jednat jenom o cedníky, ale o jakékoli kuchyňské náčiní. Teď se ale mrkněte na tipy, co udělat se starým cedníkem:

Dekorační mísa se světýlky

To vůbec nejjednodušší, co s cedníkem můžete udělat, je přemístit ho z kuchyně třeba do obývacího pokoje. Naplňte ho větvičkami nebo suchými květy a propleťte mezi nimi led světélka. Efektní dekorace, kterou budete moct přizpůsobovat ročním obdobím, je hned hotová. 

CedníkyDIY - Obrázek 4 Foto:  Foto: Pinterest.com

Květináč

Podobným způsobem můžete proměnit cedník i v květináč pro svou zahradu nebo balkon. Rychlý návod na snadný DIY projekt najdete v našem videu:

Lustr

Výroba lustru je už o něco složitější, ale i tak ji snadno zvládnete. Vyvrtejte díru do dna cedníku dostatečně velkou, abyste jí mohli protáhnout kabel se žárovkou. Upevněte ho a máte hotovo. Rustikální lampu můžete pověsit třeba do kuchyně nebo na verandu. 

CedníkyDIY - Obrázek 1 Foto: Foto: Pinterest.com

CedníkyDIY - Obrázek 2 Foto: Foto: Pinterest.com

Udělejte si venkov i v činžáku

Nových věcí je kolem nás až moc. Takže až objevíte starý cedník, třeba i rezavý, tak ho jednoduše pověste na stěnu kuchyn, a když ho vhodně doplníte ještě dalším kuchyňským náčiním z blešáků nebo vetešnictví, můžete navodit dojem, že je vaše kuchyň někde v horách a ne ve městě.  

CedníkyDIY - Obrázek 3 Foto: Foto: Pinterest.com

Další články:

Článek

Co s ním? Foto:

Proměňte staré struhadlo v okrasu bytu. Jde to snadno, zkuste tyto tipy

Už je vaše struhadlo tupé a je s ním náročné pracovat? Nevyhazujte ho a dejte mu druhou šanci. Může váš byt ozdobit nebo mu dodat rustikální nádech. Podívejte se, co se...

Článek

Jak využít staré sklenice? Foto:

Vdechněte starým sklenicím nový život! Stačí mít pět minut a kreativního ducha

Také se vám doma hromadí staré zavařovací sklenice od marmelád a kompotů? Nebo spíš lahve od vína? V tom případě rozhodně nic nevyhazujte! Dnes vám totiž poradíme, jak...

Článek

Originální noční stolek. Foto:

DIY: Vyrobte si originální noční stolek za pár korun! Návod, jak na to

Bez mobilu nebo budíku se vedle postele zkrátka neobejdeme. Většina z nás usíná s tím, že musí mít jedno nebo druhé hned po ruce, tedy nejlépe na nočním stolku. Nechce se...

reklama