reklama

Už máte doma catio? Vychytávka pro kočky ochrání vaše mazlíčky a dopřeje jim přírodu

Catio dodá kočce potřebnou přírodu a pohyb Foto: Catio dodá kočce potřebnou přírodu a pohybFoto: istock.com

Pořízením škrabadla to nekončí. Kočky jsou sice oblíbenými mazlíčky i díky tomu, že je nemusíte venčit, nepotřebují obrovský výběh, a když odjedete na dovolenou, nebudou trpět, ale pozornost si zaslouží i tak.

Světem se začal šířit fenomén catios (z anglických slov cat a patio), tedy výběhů pro kočky. Zvláště pokud nemáte zahradu a musíte kočku vypouštět na procházky po okolní zeleni a ulicích, riskujete, že se dřív nebo později ztratí, případně že jí někdo ublíží. Pokud vlastníte drahé plemeno, může se stát, že vám kočku někdo ukradne. Z těchto důvodů začala vznikat catia.

Jedná se o výběhy, které ani v horní části nejsou otevřené do prostoru. Kočky totiž dokážou vyšplhat, kam se jim zlíbí. Catio tak připomíná voliéru pro exotické ptactvo. Jeho konstrukce je vesměs dřevěná a mezi ní se napíná pletivo, které umožní kočkám, aby mohly vyšplhat nahoru, ale nedovolí jim utéct.

Jindy je potřeba dát kočce prostor Foto: Je potřeba dát kočce prostor. Foto: pinterest.com/marthastewart.com

Do výběhu můžete umístit škrabadla, rostliny (víme, že kočky potřebují okusovat například trávu kvůli dobrému trávení), kočičí záchod a misku s jídlem a vodou. Zvíře neuteče, ale bude na čerstvém vzduchu a dostane pohyb, takže se váš kocour nepromění v polštář, ale zůstane šelmou.

Catio si můžete vybudovat sami. Pokud jste aspoň trochu zruční, postavíte si ho sami z prken, pletiva a spojovacího materiálu. Těm z nás, které kutilství moc nebaví, poslouží lodžie. Do oken umístěte sítě proti komárům, uzpůsobte prostor tak, aby v něm kočka neměla moc šancí věci likvidovat, a máte hotovo.

Podívejte se do galerie, kde najdete inspiraci pro catia:

Další články:

Článek

Když jsou sami doma, mohou ničit věci Foto:

Necháváte psa doma samotného? Podívejte se, kolik hodin je maximum

Odcházíte do práce a necháváte psa v bytě nebo na zahradě. Smutně se na vás kouká, ale víte, že to jinak nejde. Na rozdíl od koček, kterým je víceméně jedno, zda jste...

Článek

Článek

IKEA představila nábytek pro zvířata. Foto:

IKEA představila kolekci nábytku pro kočky a psy. Mají vlasní gauč nebo stoleček

Švédský řetězec nábytku IKEA posunul postavení našich domácích mazlíčků ještě o krok dál. Jako právoplatní členové domácnosti nyní mají i kolekci vlastního nábytku. Líbí...

reklama