reklama

Co je to? Můžete to mít na zahradě

Buff tip moth caterpillars.Tato fotka získala ocenění v soutěži International Garden Photographer of the Year v roce 2014 v sekci Wildlife in the Garden, pro více info o soutěži jdi na www.igpoty.com Foto: Buff tip moth caterpillars.Tato fotka získala ocenění v soutěži International Garden Photographer of the Year v roce 2014 v sekci Wildlife in the Garden, pro více info o soutěži jdi na www.igpoty.comFoto: Jacky Parker Buff tip moth caterpillars

Zatím je krásně žlutá. Až se promění v motýla, bude šedohnědá.

Na fotce je stádečko housenek motýla, o kterém jste asi v životě neslyšeli: Vztyčnořitky lipové (Phalera bucephala). Možná už jste se s nimi na zahradě setkali: vyskytují se na jabloních, hrušních, třešních, slivoních a ořešácích. Málokdy však udělají nějakou větší paseku, pokud se jich na stromě vyskytne větší množství, prostě je seberte a... zlikvidujte. Možná se ale do té doby stejně o ně postarají ptáci, pro něž jsou oblíbenou potravou.

Housenky jsou žluté s příčnými oranžovými pruhy a podélnými přerušovanými černými pruhy a na zahradě je najdete od června do začátku září. Motýly spatříte na zahradě od května do července.

Vztyčnořitka lipová (Phalera bucephala Foto: Olei/Wikimedia Commons; CC BY-SA 3.0

Vztyčnořitka lipová (Phalera bucephala, Foto: Olei/Wikimedia Commons; CC BY-SA 3.0

Úvodní fotografie díky:

 

International Garden Photographer of the Year Foto: www.igpoty.com

Foto: www.igpoty.com

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Přírodní materiály, vintage styl spolu s uměleckými prvky oživí vaši zahradu Foto: flera.cz

6 praktických rad, jak na moderní zahradu

Budování zahrady je běh na dlouhou trať a změny potřebují čas. Přinášíme vám však i tipy, které vaši zahradu promění okamžitě.

Článek

Tak jdete do toho?  Foto: Isifa

Vše, co jste chtěli vědět o stěrkách v koupelně

Stěrky nejsou jen krásné, jsou i praktické. Díky nim vaše koupelna získá neotřelý luxusní vzhled a tam, kde není dobré odvětrání, přestanete bojovat s plísní. Přesvědčíme ...

 

reklama