reklama

Hrát na souši je out. Golfisté i skejťáci teď sportují na vodě

K této rampě by se supi slétávali zbytečně – pád do vody jezdce v kořist nepromění Foto: K této rampě by se supi slétávali zbytečně – pád do vody jezdce v kořist neproměníFoto: Visit California

Co má společného golf, skateboarding a plavání? Minimálně to, že tyto sporty můžete provádět de facto na vodě.

Skateboardisti si zas jednou vyzkoušeli něco nového. Když brazilský profesionální skateboardista Bob Burnquist v roce 2013 navštívil Kalifornii, vyzvali ho tamní skejťáci, ať si vymyslí něco fakt ulítlého. Co ještě nikde neměl možnost vyzkoušet. Bob Burnquist se zamyslel a pak vyřkl onu osudovou větu: "Ještě jsem to nezkusil na vodě." Obyčejný člověk může mít bujnou fantazii a zpravidla se nestane vůbec nic. Když má ale bujnou fantazii hvězda, pak se můžete těšit na výsledek. Na jezeře Lake Tahoe na pomezí Kalifornie a Nevady tak vyrostla plovoucí U-rampa. Výhoda nezvyklého umístění je zjevná – hoši, kteří vylétnou ven, vyváznou bez úhony. Podívejte se na video, jak celá stavba vznikala:

Kolem dalšího z podivných objektů ve vodě je o poznání menší rozruch. Zátoku Homebush Bay v australském Sydney zdobí sto let stará loď. Celkem 1140 tun vážící parník postavený v roce 1911 sloužil za II. světové války jako vojenská transportní loď. Od roku 1972 ji odvlekli do zátoky Homebush a částečně rozebrali. Tím ale ještě z moře nezmizela. Místní ji totiž přetvořili v les. Na její palubě už po desetiletí rostou vzácné druhy stromů a další vegetace.

Ještě jeden pohled na lodní prales v Sydney Foto: Ještě jeden pohled na lodní prales v SydneyFoto: Factorlier

Přímo uprostřed Berlína se zas díky jinému plovoucímu objektu dá koupat. Plovoucí bazén v řece je ideálním místem k osvěžení za horkých letních dnů. Nejde o žádnou obdobu zahradního bazénku, plovoucí bazén na Sprévě měří 32 metrů.

Na délku měří 32 metrů – to už na slušné plavání stačí Foto: Na délku měří 32 metrů – to už na slušné plavání stačíFoto: archiv Berlin Erleben

Přímo nepatřičně ve vodě působí golfové hřiště v letovisku Coeur d’Alene v americkém státě Idaho. Na lodí unášeném travnatém ostrůvku je čtrnáctá z celkem osmnácti zdejších jamek. Počítačem řízený ostrůvek je neustále v pohybu a hráči jej nikdy nespatří na jednom místě déle než den.

Snaha odlišit se přivedla majitele amerického golfového hřiště k nápadu nechat jednu z jamek kroužit na jezeře Foto: Snaha odlišit se přivedla majitele amerického golfového hřiště k nápadu nechat jednu z jamek kroužit na jezeřeFoto: Visit California

Tiché průzračné vody laguny Nai Pi Lae na thajském ostrově Kudu zažily světovou premiéru plovoucího kina. Stalo se tak na minulém ročníku thajského filmového festivalu Film On The Rocks Jao Noj. Kino nazvané Archipelago Cinema navrhl a nechal postavit architekt Ole Scheeren, působící dříve v nizozemském studiu OMA. Jeho výtvor sestává z umělého dřevěného souostroví, které skýtá dost prostoru pro hlediště, filmové plátno a technické zázemí. “Když jsme poprvé dorazili do laguny, voda byla klidná. Žádné lodě křižující vodní hladinu. Jen pláž a v pozadí obrovské skalní stěny. Dva skalní masivy rostoucí z vody zde tvoří úchvatný kruhový prostor,” pochvaluje si ideální prostor pro svůj projekt Ole Scheeren.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Kompaktní přenosný vařič, gril a nabíječka v jednom Foto:

Gril, vařič a nabíječka na mobil v jednom? Jde to

Nepotřebujete zásuvku, jen pár šišek a dobijete si mobil.

Článek

Tvarem převratné obydlí díky nízkému těžišti zůstává stabilní Foto:

Co takhle bydlení ve vodě? Dům Exbury egg vám to umožní

Exbury egg dává možnost zahnízdit ve vodě.

Článek

„Chtěl jsem postavit něco parádního,“ vysvětluje majitel, co jej přivedlo k tomuto nezvyklému projektu Foto:

Squatter zahnízdil na stromě

Když není v žádané lokalitě místo na zemi, tak je... na stromě.

reklama