reklama

Ideální povrch kolem bazénu? Je z čeho vybírat

Vyřeště povrch kolem bazénu Foto: Vyřeště povrch kolem bazénuFoto: Thinkstock

Kámen, dlažba, kamínky, dřevo a také kompoziční materiály – to vše se hodí na povrch kolem bazénu.

Možná jste řešili především vlastní výběr bazénu, ale minimálně po první sezoně jste pochopili, že nelze podcenit ani bezprostřední okolí vodní plochy. Právě to rozhoduje o pohodlném koupání u vás doma na zahradě. Jde o to, aby plocha okolo bazénu byla bezpečná, příliš se nerozehřála, neklouzala, něco vydržela a také nějak vypadala.

Můžete zde nechat pouze trávu, ale záhy zjistíte, že tak nanosíte do bazénu spoustu nečistot. Takže budete hledat dál.

Krásně vypadá kámen i dlažba – u kamene můžete volit drsný povrch, aby neklouzal, dlažbu stejně tak s protiskluzovou úpravou. Na trhu najdete mraky prodejců, můžete vybírat z opravdu široké nabídky českých i zahraničních kamenů i dlažeb. Nabízí se také kámen umělý. Nevýhodou obou materiálů je to, že se ale rozehřejí a mohou pálit do bosých chodidel.

Dlažba kolem bazénu Foto: www.bazeny-okna.czDlažba kolem bazénuFoto: www.bazeny-okna.cz

Dalším použitelným materiálem je dřevo, které krásně vypadá, na slunci se nerozpálí tak jako dlažba a je příjemné na dotek. Dřevo se dobře udržuje, rychle vyschne po dešti, ale musí se udržovat.

Další možností jsou směsi kamínků, které vypadají přirozeně, přitom se dobře udržují. Jsou to bezespárové povrchy tvořené směsí přírodních kamínků a speciálního pojiva, například pryskyřice.

TopStone je směs kamínků a pryskyřice Foto: TopStoneTopStone je směs kamínků a pryskyřiceFoto: TopStone

Příkladem takového povrchu je systém TopStone, který k vašemu bazénu dodá říční kamínky od Dunaje. Zvolit si můžete také luxusnější variantu z drceného italského mramoru v mnoha barvách.

TopStone je povrch, který působí přírodním dojmem Foto: TopStoneTopStone je povrch, který působí přírodním dojmemFoto: TopStone

Další možností jsou kompozitní materiály z PVC – jakési skládačky, jako je například systém od společnosti Inoutic.

Terasový systém Twinson od společnosti Inoutic Foto: InouticTerasový systém Twinson od společnosti InouticFoto: Inoutic

Twinson v sobě spojuje odolnost a trvanlivost PVC s hřejivým pocitem dřeva. Je také recyklovatelný, voděvzdorný, nekroutí se ani se neštěpí. Co ale asi oceníte nejvíce, je rychlost, s jakou z něho můžete vytvořit povrch kolem bazénu. Kolem něho se nejlépe hodí desky Twinson Massive – variabilní masivní, které jsou díky své flexibilitě určeny k obložení bazénů. Desky Twinson se nabízejí v osmi barvách.

Systém Twinson je velmi odolný Foto: InouticSystém Twinson je velmi odolnýFoto: Inoutic

(mar)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

U bazénu můžete mít místo i na oheň Foto:

Začali jste uvažovat o bazénu? Inspirujte se

V Česku je výjimečné vedro sice jen pár dnů v roce, ale když udeří, jdou racionální úvahy stranou.

Článek

Máte se kde smočit?  Foto: Thinkstock

Pět pravidel, jak si vybrat bazén. A trumfnete sousedy

Češi se budováním bazénů řadí mezi nejpřičinlivější v Evropě. Pokud o něm také uvažujete, vyvarujete se chybám a uvažte následující souvislosti.

Článek

Nejhezčí bazény na světě  Foto: Business Factory

Tady by se to koupalo! Nejhezčí bazény na světě

Snad již všichni se těšme na léto. Horké slunce, opálená těla, koupání v moři nebo v bazénu. Zpříjemněte si čekání na léto přehlídkou těch nejlepších bazénu, které byste ...

Článek

Vyřádí se všichni Foto:

Na co nesmíte zapomenout v pokoji předškoláka a malého školáka

Pokud s vámi zpočátku vaše dítě sdílelo ložnici, kolem tří let jeho věku už opravdu nastává čas na jeho vlastní pokoj. Jeho zařizování berte vážně a přemýšlejte u toho,...

 

reklama