reklama

Nejlepší zvířata pro děti jsou obří šneci i malé myši

Simona Sedláčková
26. června 2021
V každé rodině s dětmi přijde čas, kdy se potomci začnou dožadovat pořízení domácího zvířátka. Většina z nich si sice přeje psa, ale po vysvětlení, kolik péče a pozornosti pejsek potřebuje, se většinou děti spokojí s náhradním řešením. Péči o obřího šneka, tedy oblovku, malou myšku nebo křečka děti od deseti let už určitě zvládnou samy.
reklama

Akvárium děti asi neocení

Většina rodičů dětem místo psa nabídne rybičky. Ty ale děti uspokojí jen málokdy. Přece jen se rybičky nedají ani pohladit nebo pochovat, nevydávají zvuky a není snimi žádná legrace.

Šneci, myšky nebo králíčci

Po dlouhých debatách a ujišťování, že se děti o zvířátko opravdu budou starat a určitě je nepřestane bavit, rodiče svolí kpořízení zakrslého králíčka, křečka, myšky nebo morčátka, možná i papouška. Dobrou variantou pro malé děti mohou být i oblovky, obří šneci, kteří budou vyžadovat asi nejméně péče.

Vkaždém případě je potřeba dětem vysvětlit, že každé zvířátko je živý tvor, který potřebuje ke spokojenému životu nejen jídlo, vodu a čistý pelíšek nebo klícku, ale i vlídné zacházení a spoustu lásky.

Čas na kočičku a pejska

Ve chvíli, kdy rodiče usoudí, že už jsou děti dostatečně zodpovědné, přichází čas na rozhodování mezi psem a kočkou. Výhoda je, že kočička nepotřebuje výcvik ani každodenní venčení. Spokojí se spelíškem, stále čistou vodou a pravidelným krmením. Venčení obstará kočičí záchod, naplněný kočkolitem. Většina koček nevyžaduje ani mnoho pozornosti.

Většina dětí si ale ze všeho nejvíc stále přeje psa. Před jeho pořízením je dobré důkladně si prostudovat odbornou literaturu nebo alespoň pár našich článků:

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
reklama