návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

10 věcí, které o vás prozradí víc, než si myslíte

Jakub Studený , Vydáno: 27.05.2021
Domov psychologie 4
Autor: iStock Domov psychologie 4
Domovy mluví za nás. Stačí si někoho pozvat a aniž bychom promluvili, předáváme mu podrobnou zprávu o našem životě. Naše osobnost se nepromítá jen do toho, co vlastníme, ale také do způsobu, jakým uklízíme.

reklama

Otevřené prostory prozrazují společenskost

Máte kuchyň propojenou s obývákem, nebo všechny místnosti dělí dveře? To, jakou dispozici si ve svých domovech volíme, říká hodně o naší míře společenskosti. Pokud máme místnosti propojené, jsme otevření novým kontaktům. Pokud za sebou zavíráme dveře, chceme v životě jasně vymezené linie.

Ustlaná postel odhaluje pracovitost

Pokud ráno vstanete a ustelete si postel, nejspíš budete pracovitý člověk, co má rád rutinu a chodí do práce včas. Lidé, kteří jsou kreativnější a nechtějí jasný denní plán, si postele moc nestelou.

Povlečení měňte jednou za týden

Co se stane, když neperete povlečení dost často? Tyto 3 důvody vás přesvědčí, že se čistota vyplácí

Spánek má velký vliv na kvalitu života

10 neuvěřitelných faktů o spánku: Proč je postel jen na sex a o kolik vydělávají víc spáči

Neutrální barvy z vás dělají mírotvůrce

Jásá váš dům barvami, nebo jste zvolili neutrální paletu? Pokud to druhé, tak nechcete vyčnívat či provokovat a snažíte se naopak o harmonii ve všech aspektech svého života. Pokud dojde ve vašem okolí ke konfliktu, chcete ho uklidnit.

Neutrální barvy mají rádi mírumilovní lidé
Autor: iStock Neutrální barvy mají rádi mírumilovní lidé

Nepořádek ve skříni značí nostalgii

Jestliže si ve skříních moc neuklízíte, jste člověkem, který tíhne k minulosti. Máte nostalgické nálady a rádi vzpomínáte, což nemusí být vždy pozitivní záležitost. Nostalgické předměty v našich domovech mohou podporovat depresivní stavy.

Uklizené poličky dokazují estetické cítění

Patříte mezi ty, kteří nahromadí na kuchyňské lince spoustu nádobí a dekorace na poličkách obklopí dalšími věcmi? Tak moc nedáte na to, jak váš domov vypadá. Zdá se to jako maličkost, ale lidé, kteří udržují poličky a odkládací prostory čisté, mají lépe rozvinuté estetické cítění.

Kuchyně v otevřeném prostoru působí díky policím vzdušně...

Police místo horních skříněk v kuchyni vypadají stylově. Máme pro vás skvělou inspiraci a praktické tipy

Úklid Marie Kondo 11

Ke štěstí stačí málo: Marie Kondo vám ukáže, jak si uklidit doma i v hlavě a žít lépe

Různorodé dekorace potvrzují originalitu

Zdá se to jako samozřejmost, ale záleží také na tom, kdy jste dekorace koupili. Pokud je střádáte roky a byt neustále obměňujete, máte originální mysl. Pokud jste všechny dekorace nakoupili najednou a třeba jen v jednom stylu, originalita pro vás není tak důležitou hodnotou.

Různorodé dekorace ukazují na originalitu
Autor: Unsplash Různorodé dekorace ukazují na originalitu

Uklizený stůl říká, že jste spolehliví

Nejspíš by vás napadlo, že uklizený stůl spíš odhalí, zda jste pořádní nebo bordeláři. Jenže pohled na uklizený stůl naznačuje i to, že jste spolehlivým člověkem, kterému se dá důvěřovat. Máte svůj život uspořádaný a stejně budete přistupovat i k životům dalších lidí.

Barevné dveře ukazují otevřenost

Pokud vám nestačí mít dveře přírodní nebo natřené černou či bílou barvou, jste společenským člověkem, otevřeným novým příležitostem a novým seznámením.

Barevné dveře značí otevřenost
Autor: Unsplash Barevné dveře značí otevřenost

Retro vypovídá o inteligenci

Máte rádi retro? Pak jste inteligentním člověkem, který má přehled. Zajímáte se o historii, jinak by vám retro nic neříkalo. Lidé, kteří si byty zařizují nábytkem z bazarů a vyhledávají napodobeniny starých kousků, světu říkají, že jsou chytří.

Mix nového se starým.

RETRO: Jak ho dostat v moderní podobě do interiéru?

Jak zařídit domov v nostalgickém stylu?

Místo retro stylu zkuste nostalgii. Náladu starých dobrých časů zařídí pár speciálních kousků

Oblečení na stojanech říká, že máte rádi módu

Obejdete se bez skříní? Nemusí to znamenat, že jste jen chtěli ušetřit a dali před kusem dřevěného nábytku přednost výrazně lacinějšímu stojanu. Většinou to znamená, že se chcete na své oblečení dívat, že k němu máte hlubší vztah. Vybíráte si, co si vezmete na sebe, a k tomu se lépe hodí stojany, na kterých oblečení vidíte lépe.

reklama

Článek je zařazen v: psychologie

reklama

Přečtěte si také