Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Inspirace: 20 úchvatných dřevěných obkladů na stěny

Milujete přírodu nebo chcete vytvořit vřelé a útulné domácí prostředí? Pak určitě neváhejte a sáhněte při dekoraci bytu po dřevu.
Vydáno: 17.06.2016
Jen se podívejte, jak si lze v moderním interiéru s dřevem pohrát.
Autor: Thinkstockphotos Jen se podívejte, jak si lze v moderním interiéru s dřevem pohrát.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

V naší galerii uvidíte, že vedle klasických dřevěných obkladů známých z chat a chalup existují i úchvatně dekorativní tipy, jak nejznámějším přírodním materiálem dotvořit i moderní byt.

Blíží se léto a s ním také začínají lidé myslet na to, jak si své bydlení vylepšit. Dřevo je v dekoraci domovů stálicí a málokdy zklame. Nese se s ním ale neblahé klišé, které ho vyhání z moderních bytů někam do přírody, do chatiček a chalup.

Kdo sleduje soudobé trendy bydlení ale ví, že například moderní dřevěný nábytek už dnes není žádnou výjimkou a skvěle ladí se současným stylem vybavení interiérů. Totéž však platí i o dřevěných obkladech. Mají moderní design, pohrávají si s nejrůznějšími tvary a dokážou být i úžasně plastické – vytvářejí 3D dojem.

Dřevo sluší velkým i malým bytům.
Autor: Designrulz.com Dřevo sluší velkým i malým bytům.

Navíc kromě toho, že opticky i pocitově zateplují domácí prostředí, jsou skvělou izolací. Pomáhají nejen při boji s únikem tepla, ale i proti hluku. Dokážou rovněž příjemně usadit zvuk místnosti, v níž by se jinak hlasy a zvuky příliš rozléhaly a měly nepříjemnou ozvěnu či dozvuk. V neposlední řadě jsou skvělým pomocníkem při zakrývání nerovných stěn.

Jen se podívejte, jak si lze v moderním interiéru s dřevem pohrát. A co víc, podobné obklady dnes už seženete i u českých dodavatelů! Stačí jen mít představu, který styl by se líbil právě vám.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Kostka dřevostavby na první pohled působí, jako by ji nějaká síla o několik metrů posunula

Posunula dřevostavbu v Jizerských horách lavina?

Tady se s hudbou žije

Interiéry plné hudebních nástrojů. Kam je umístit?

Šedá barva na vzestupu! V každém interiéru bude vypadat výborně například s bílou a světlým dřevem

Šedá barva v interiéru funguje přesně jako šedá eminence


Článek je zařazen v:
Reklama