Bydlení

13. února 2018 06:00

Tereza Javorová

Jakou barvu má vaše povlečení? Tohle o vás a vašem milostném životě prozradí červené, bílé či třeba modré

Kdo kromě vás samotných zná dokonale vůni vaší kůže i vlasů? Přece vaše povlečení! Máte ho nejraději modré, růžové, případně čistě bílé? Nebo preferujete sytě žlutou nebo vášnivě červenou? Podívejte se, co na vás oblíbená barva povlečení dokáže prozradit. Platí to i na vás?

Červená

Jedná se o barvu ohně, žáru a vášně. Lidé mající červené povlečení jsou spontánní, plní nadšení a sebedůvěry. Chtějí žít naplno a užívat si pozemských slastí prostřednictvím všech pěti smyslů. Jsou to spíše realisté. Stojí nohama pevně na zemi a o životě si příliš nedělají iluze. Občas se vnich mele potřeba být sami stouhou po společnosti. Jejich negativní stránkou je sklon sostatními manipulovat a snadno se rozčílit. Vztek ventilují agresivitou nebo divokým sexem. Ten je pro ně symbolem živočišnosti a smyslnosti.

Žlutá

Milovníci žlutého povlečení jsou velcí optimisté s obrovským množstvím energie. Mají rádi humor a libují si v tom, že mohou přinášet radost ostatním. Chtějí žít naplno a nebojí se bezmezně fantazírovat. Najdou uplatnění v kreativních oborech. Jsou poměrně tvrdohlaví a mají problém s uznáváním autorit. Další jejich slabinou je sklon k závislostem. Tou pro ně ovšem může být třeba i sport. Co se týče partnerství, dokážou být velmi ohleduplní, ale také přelétaví, protože mají strach ze závazků. Svou fantazii uplatňují i v sexuálním životě, který je velmi pestrý a hravý.

Žlutá je oprimistická. Foto: istock.com

Růžová

Je-li vaše nejoblíbenější povlečení vodstínech růžové, může to o vás vypovídat, že jste romantickou duší, nebo se tím vracíte nostalgicky do dětství, případně rádi provokujete. Snažíte se jednat na rovinu, ale občas kvůli vaší bezelstnosti a naivitě narazíte. Většinou vyžadujete více lásky, ochrany a pozornosti. Někdy můžete mít problém snarušeným vnímáním reality, případně i jejím odmítáním. Pokud jde o sex, může se stát, že partnera lákáte na něco, co mu pak nedokážete nebo nechcete poskytnout.

Modrá

Kdo preferuje modré povlečení, je nejspíše velmi citlivý a libuje si vpečování o druhé. Tito jedinci často sklouzávají kpřecitlivělosti, která způsobí, že se nezřídkakdy rozpláčou. Jsou schopni odpouštět a vidět vlidech jejich kladné stránky. Mají hodně rozvinutou intuici a schopnost empatie. Proto se jim lidé rádi svěřují. Jejich slabinou je, že neumějí přijímat, ale jenom dávají. Více než na sexu jim záleží na lásce, intimitě, sbližování a důvěře. Jsou to romantické duše a sex na jednu noc je pro ně nepřípustný. Milování považují za způsob, jak se druhému odevzdat.

Modrá značí lásku a cit. Foto: istock.com

Oranžová

Tato barva symbolizuje energii a adrenalin. Oranžové povlečení na vás prozradí, že milujete dobrodružství a máte schopnost odhadnout, co udělají ostatní. Nemáte strach riskovat svůj život, pokud je někdo vnebezpečí. Vaší slabou stránkou je skutečnost, že nedokážete příliš dávat najevo city a něhu. Vaše síla je vtělesné stránce, duchovno vám příliš neříká. Na ostatní působíte velmi uzavřeně, protože je i pro vás problém poznat, co vlastně chcete – tedy kromě adrenalinu. Sex považujete za zábavu a coby zdroj napětí a vzrušení.

Fialová

Fialová, konkrétně levandulový odstín, na vás může prozradit, že milujete Provence. Nicméně se taky jedná o barvu inspirace a vizionářství. Máte potřebu vykonat něco velkolepého, čím byste změnili svět. Jste přirozeně inteligentní a dokážete vidět až tzv. za roh, což může někoho děsit. Proto občas býváte nepochopeni a narážíte na lidskou omezenost. Vaším nedostatkem může být arogance, netrpělivost a přehnaná kritičnost. Spartnerem máte potřebu navázat především duchovní pouto. Pokud vás ten druhý nebude dostatečně inspirovat, přestane vás zajímat. Sex je pro vás nadpozemským zážitkem, díky němuž prožíváte propojení svesmírem.

Fialová je symbolem inspirace a vizionářství. Foto: istock.com

Zelená

Tento barevný odstín vyzařuje klid a pohodu, ale jací bývají lidé, kteří mají zelenou na povlečení? Velmi inteligentní, ambiciózní a soutěživí. Potřebují pořád vyhrávat a jsou nároční nejen na ostatní, ale především na sebe. Chtějí mít všechno pod kontrolou a smyslem jejich života je získat vše, co je vjejich silách. Pokud jde o výběr partnera, nemají to kvůli svým nadměrným požadavkům vůbec jednoduché. Sex je baví, nicméně potřebují zdruhého cítit, že ho přitahují nejen svým tělem, ale také intelektem.

Bílá

Bílá je stará neotřelá klasika a symbol čistoty, naděje a nevinnosti. Lidé s povlečením vtéto barvě bývají konzervativní, nemají příliš rádi inovace a mají sklony kpuritánství a perfekcionalismu. Občas jim chybí fantazie, schopnost uvolnit se a také smysl pro humor, protože jsou svázáni konvencemi a touhou po dokonalosti. Málokdy změní svůj názor. Jakmile se totiž pro něco rozhodnou, stojí si za tím. Stálí jsou i tehdy, když jde o partnerství. Vsexu příliš neexperimentují a preferují milování za tmy.

Bílá symbolizuje čistotu a nevinnost. Foto: istock.com

Šedá

Šedá je vposledních letech velmi módní. Jestliže ji máte na oblíbeném povlečení, vyjadřuje to vaši touhu po neutralitě, rozvážnosti, opatrnictví a taky nerozhodnost. Zároveň jste ochotni dělat kompromisy a vyhýbat se konfliktům. Na ostatní můžete působit, že nemáte žádný vlastní názor a vždycky jdete sdavem. Vaším životním cílem je být se všemi za dobře. Spartnerstvím nemáte poměrně žádné problémy, daří se vám udržet dlouholeté vztahy. Přestože můžete působit unylým dojmem, po sexuální stránce dokážete příjemně překvapit.

Černá

Povlečení vtéto barvě působí velmi tajemně. Komu se líbí, touží být výjimečným a nezávislým a má rád své soukromí. Tito lidé jsou cílevědomí a houževnatí. Někdy mají sklony kdepresi a kunáhlenému jednání. Poměrně často vyhledávají samotu, ale současně mají tendenci být dramatičtí. Obliba černé barvy může signalizovat i labilitu. Pokud jde o partnerské vztahy, působí velmi zajímavě, ale nejsou to zrovna partneři do nepohody. Se sexem to je u nich jako na houpačce – jednou jsou to sexuální mašiny, jindy zase, když nemají zrovna chuť, si to snimi moc neužijete.

Černá působí tajemně. Foto: istock.com

(šp)

Další články:

Sdílejte článek

Přečtěte si také