reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

5 nápadů, jak připravit vánoční kávu. Přidejte koření, pomeranč i med

hm , Vydáno: 25.12.2020
vánoční káva
Autor: istock.com vánoční káva
Káva nepatří k tradičním vánočním nápojům, to spíš sáhneme po punči nebo čaji s rumem. Můžeme ji ale trochu vylepšit, aby chutnala vánočně a hezky voněla. Pomohou nám různé druhy koření, sladidel nebo třeba šlehačka.

reklama

Káva s kardamomem

Inspirujte se orientem a připravte si hezky kořeněnou kávu, která úžasně voní a má i zajímavou netradiční chuť. Do pravé turecké kávy se přidává kardamom, jedno z nejdražších a nejvýraznějších koření. Přimíchejte trochu mletého kardamomu do mleté kávy a zalijte směs horkou vodou. Základní verzi máte hotovou. Podobně si můžete připravit tureckou kávu s kardamomem v džezvě.

Perníková káva

Koření, které používáme do perníčků, pochází z exotických krajin. Zkuste si zahrát na kávového alchymistu a připravte si směs kávy a mletého koření, které se používá do perníčků. Vezměte si mletý hřebíček, badyán, kardamom a rozhodně nezapomeňte na zázvor a trochu skořice!

Káva s perníkovým kořením krásně voní!
Autor: istock.com Káva s perníkovým kořením krásně voní!

Pomerančová káva

Zatímco v létě je skvělé dát si osvěžující mazagran, alžírský kávový nápoj s citronem, během zimy je lepší sáhnout po pomeranči a připravit si pomerančovou kávu. Stačí smíchat mletou kávu s nastrouhanou pomerančovou kůrou (použijte chemicky neošetřené ovoce) a špetkou nastrouhaného muškátového oříšku. Vznikne exotický voňavý nápoj, který se k vánoční atmosféře hodí!

Káva slazená medem

Zkoušeli jste sladit kávu medem? Je to mnohem zdravější než cukrem. Navíc káva má pak plnější chuť, není jen sladká, ale i chuťově výraznější. Pokud nechcete přijít o léčivou sílu medu, kterou v tomhle počasí jedině oceníme, přidejte med, až když teplota kávy klesne pod 60 stupňů.

Jak udělat perníkové koření

Udělejte si domácí perníkové koření. Hlavní roli hrají skořice, hřebíček, fenykl, badyán či zázvor

Domečky z perníku využijete jako vánoční dekoraci

Maličké chaloupky z perníku poslouží jako dekorace i sladké potěšení

Káva s vaječným likérem

A nakonec jednu vánoční klasiku, na kterou bychom neměli zapomenout. Tzv. alžírská káva je příjemně sladká a krásně voní. Do sklenice nejprve nalijte panáka vaječného likéru a následně ho po stěně sklenice přelijte malým hrnkem překapávané kávy. Navrch dejte čepici šlehačky!

reklama

Článek je zařazen v: káva , Vánoce , nápoj

reklama

Přečtěte si také