návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Kalhoty z venku do postele nepatří. Jde o oprávněný strach, nebo nesmyslnou fobii?

Vydáno: 28.01.2019
Kalhoty do postele nepatří.
Autor: istock.com Kalhoty do postele nepatří.
Někdo se zkrátka nedokáže přenést přes představu, že se mu doma na posteli hromadí bakterie z metra, tramvaje, hospod a laviček z parku. Nikdy nevíme, jakou má za sebou dané místo k sezení historii. Je takový strach oprávněný?

reklama

„Sundej si kalhoty, nebo si nesedej na postel!“ přikázala jsem dříve, než si vylekaná návštěva stačila pověsit bundu na háček v předsíni. Evidentně můj rozkaz vyzněl jinak, než jsem zamýšlela. Žádný dvojsmysl v tom ale rozhodně nehledejte. Vše je jen o tom, že se neumím přenést přes pocit, že si někdo sedá na moji postel v kalhotách z venku. Bůh ví, co bych pak měla doma za nemoci.

Plastová sedadla se udržují snadněji.
Autor: istock.com Plastová sedadla se udržují snadněji.

V ideálním případě by to fungovalo tak, že každý člen domácnosti hned po příchodu z města sundá veškeré oblečení a převlékne se do domácích tepláků a trička. Pantofle jsou samozřejmostí, která naštěstí v Česku funguje od nepaměti.

Zlozvyky domácnost 4

7 nejhorších zlozvyků, které nás doma okrádají o peníze

Co do lednice nepatří?

Jak uchovávat potraviny v lednici?

Děti by se měly převlékat automaticky

Jako malá jsem od svých rodičů takové zadání plnila hned, když jsem dorazila po škole domů. Mělo to své logické důvody. Děti bývají často nemocné a snadno si mezi sebou bacily předávají. Navíc se rádi o přestávkách povalují na chodbách, lavicích nebo venku na dvoře. Je tedy na místě, aby si v tom samém oblečení nelehali doma na postel.

Děti by se měly převléknout do domácího.
Autor: istock.com Děti by se měly převléknout do domácího.

Městská hromadná doprava

Jako velký problém se mohou zdát čalouněné sedačky. Na jednu stranu nás nikoho v zimě nestudí zadek, ale na stranu druhou je takové místo rájem pro prach a všemožné nečistoty a bakterie. Pokud začnu přemýšlet, kolik lidí si za celý den sedlo na to samé místo jako právě teď sedím já, přemýšlím, že je to naposled, kdy jsem si vůbec sedla.

Konec čalouněným sedačkám.
Autor: istock.com Konec čalouněným sedačkám.

Čalouněná sedadla jsou již přežitkem a nastává nová éra dřevěných sedadel, která jsou na údržbu jednoduší a méně nákladná.

Češi tvrdí, že úklid probíhá každý den

Nedalo mi to a začala jsem zjišťovat, jak to vlastně s polstrovanými sedačkami v městské hromadné dopravě je. Byla jsem příjemně překvapena, protože u nás čištění probíhá celkem důkladně.

Češi jsou v úklidu důkladní.
Autor: istock.com Češi jsou v úklidu důkladní.

„Čistíme je roztokem, který má silný čisticí účinek a navíc zanechává vůni. Podlahy navíc vytíráme a vysáváme, což se dřív nedělalo“, uvedl Luboš Balvín, manažer společnosti Zenova, která zvítězila ve výběrovém řízení na úklidovou firmu pro Dopravní podnik.

Londýn je nebezpečný

V Londýně našli nebezpečné bakterie způsobené nemytím rukou.
Autor: istock.com V Londýně našli nebezpečné bakterie způsobené nemytím rukou.

V Londýně v roce 2017 však kontrola zjistila zásadní zanedbání úklidu. Výzkum odhalil přítomnost bakterií typu E.coli. Ta se nachází zejména v lidských a zvířecích exkrementech. Na tyčích našli pro změnu salmonelu, která se do veřejného prostoru dostane velmi snadno. Díky přísným kontrolám se u nás podobný případ neobjevil.

Špinavá pánev

5 tipů, jak vyčistit připálenou pánev bez chemie

České ženy nemají pomocnici.

Češky se stydí objednat si paní na úklid. Je to dědictví komunismu?

reklama

Článek je zařazen v: Cubehouse , ložnice , úklid , nemoci , bakterie , povlečení , jeany , jistota , kalhotky , postele

reklama

Přečtěte si také