Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Mladí a chudí: Jak si zařídit bydlení bez peněz

Mladí nemají moc peněz, shání si první byty a výdaje za vybavení domácnosti jsou až moc vysoké. Hezké bydlení se ale dá zařídit i s minimem nákladů. Poradíme vám, jak vytvořit domov bez utrácení.
Vydáno: 20.06.2018
Jak si zařídit byt, když nemáte na vyhazování
Autor: istock.com Jak si zařídit byt, když nemáte na vyhazování
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Postel nepotřebujete

Bývá nejdražším kusem nábytku a zároveň tím nejzbytečnějším. Bude stačit matrace. Ta se navíc lépe stěhuje, což se hodí, když si budete hledat nové bydlení. Pořizování postele tak nechte až na dobu, kdy si budete jistí, že jste našli domov snů, v němž budete chtít zůstat.

V prvním bytě stačí matrace
Autor: istock.com V prvním bytě stačí matrace

Nábytek za odvoz

Domluvit se s kamarády, kteří vám pomohou stěhovat, je lacinější než udělat nákup v obchodě. Navíc na portálech, které nabízejí věci za odvoz, můžete najít zajímavé kousky. Doporučujeme tam spíše shánět vybavení, jako jsou komody, stoly, noční stolky, židle nebo skříňky. U čalouněného nábytku je riziko, že bude v horším stavu, než je patrné z fotek.

Lov na půdě

Půdy a sklepy jsou tak trochu pokladnice. Můžete tam objevit úžasné věci. Zejména nádobí nebo menší kusy nábytku. Zeptejte se proto rodičů a prarodičů, jestli se nemůžete pustit do průzkumu jejich půdy.

Na půdách se skrývají poklady!
Autor: istock.com Na půdách se skrývají poklady!

DIY projekty

Do it yourself nejsou jenom vystřihovánky z papíru, ale taky hromada nápadů na zařízení bytu. Mnohdy budou stačit běžně dostupné věci, ze kterých vyrobíte originální zařízení bytu za málo peněz. Nebo po lovu na půdě vyzkoušejte upcyklaci. Více se o ní dozvíte ZDE

Díky DIY projektům využijete i věci, které byste jinak vyhodili

DIY a recyklace: Nevyhazujte staré věci! Mrkněte, jak je využít v domácnosti

vytvořte si DIY dekorace pro svůj dům

DIY dekorace: Vyrobte si svítidla, ozdoby i vychytávky do domácnosti

Nádobí, které není nádobí

Pořizování cibuláku a českého křišťálu nechte na později. Takové skleničky jsou totiž všude kolem nás. Můžete vymýt sklo, ve kterém jsou vonné svíčky, případně použít zavařovačky. Skleniček najednou bude víc než dost.

Alternativní úložné prostory

Skříně jsou drahé a podobně jako postel zabírají moc místa, navíc se špatně stěhují. Dejte přednost variabilním úložným dílům a to ideálně těm, které se nemusí připevnit ke zdi. Takže se vyhněte policím nebo vysokým policovým dílům, které se musí ukotvit, aby se nepřevrátily. Skříně jednoduše nahradí stojany na oblečení. Ty jsou navíc aktuálním trendem v severském designu.

Oblečení se nemusí ukládat do skříní, stojany jsou lacinější a zabírají méně místa
Autor: istock.com Oblečení se nemusí ukládat do skříní, stojany jsou lacinější a zabírají méně místa

Osobní dekorace

Dekorace nemusíte kupovat. Pokud si byt vyzdobíte fotkami, obrázky, pohlednicemi a předměty z cest a výletů, docílíte nejen toho, že za dekorace prakticky nic neutratíte, ale navíc vytvoříte i čistě osobní prostor, což je velice důležité. Jen tak vznikne domov.  

Žádné vrtání

Dobrá rada nad zlato. Zvlášť pokud si byt pronajímáte, vyhněte se vrtání do zdí. Několik prvních pokusů skončí katastrofou. A když vám skončí nájemní smlouva, budete muset stěny uvádět do původní podoby (což je možná horší práce než samotné vrtání). Proto vždy vybírejte jen to vybavení, které se nepřipevňuje na stěny a co se týče fotografií, ty na stěny můžete přilepit washi páskami, které neničí omítku. Nejsou drahé, prodávají se v mnoha barvách a na internetu seženete hromadu inspirace, jak si s nimi vyhrát a na stěně vytvořit hotové mistrovské dílo.

S washi páskami si můžete vyhrát a vytvořit z nich obrazce nebo nápisy
Autor: profimedia.cz S washi páskami si můžete vyhrát a vytvořit z nich obrazce nebo nápisy
Článek je zařazen v: mládí , zařizování , interiér , tipy , triky , DIY
Speciály:
Reklama