Dům a bydlení

21. března 2019 09:28

maku-la@seznam.cz

19 fotek nejkrásnějších relaxačních koutků. Vytvořte si doma místo, kde skvěle načerpáte energii

Po každodenním shonu si každý zasloužíme nějaké to místo, kde dokážeme vše pustit za hlavu a soustředit se jen sami na sebe. Kde jinde by měl takový prostor vznikat než přímo u nás doma?

Domov by měl být zaprvé místem, kde trávíme nejvíce času a je nám tam hezky. Zadruhé bychom měli cítit, že jsme vnašem prostředí ukrytí, pokud nemáme náladu na společnost. Je to zkrátka naše teritorium, kdepravidlaurčujeme my.

Domov plný energie

Je tedy nesmírně důležité, abychom u sebe doma uměli načerpat dostatek energie na náročné dny. Pokud nám to prostor alespoň částečně dovolí, nebojme se vytvořit si vlastní relaxační koutek. Nemusíme hned přeorganizovat celý interiér. Naše relaxační místo může klidně vznikat i u pracovního stolu, kde je nejdůležitější naladit si tu správnou relaxační atmosféru.

Snažme se tedy své pracovní místo ponechat včistotě a každému předmětu nastolit řád. Nemělo by nám nic na první pohled vadit. Na svou pracovní židli klidně hoďme kožešinu nebo měkkou deku, aby se nám lépe sedělo. Je dobré utřít prach a obklopit se rostlinami, které se nám postarají o tu správnou energii.

Světlo, vzduch a pohodlí

Při tvorbě vlastní relaxační oázy bychom si mohli pomoci tradičním čínským učením Feng-šuej, které se pokouší nastolit harmonii v prostoru a umožnit nerušené plynutí energie čchi. Jeho základem je práce senergií.

Snažme se své nové relaxační místo zbavit nepotřebného harampádí. Vše by mělo mít svůj řád a nic by nemělo překážet naší mysli. Schovejme tedy nežádoucí kabely a nepořádek, který nám už dlouho nedá spát. Vmístnosti by měl být i čerství vzduch. Je dobré utřít prach, místo důkladně vyluxovat a místnost dostatečně provětrat.

Pohodlné polštářky a deky

Ať už si zvolíme jakékoliv místo na vybudování naší relaxační zóny, nemělo by chybět útulno. Je dobré si pořídit nějaký větší pohodlný polštář, který nám poslouží klasicky pod hlavu nebo jako opěradlo. Nezapomeňme na svíčky, relaxační hudbu a rostliny.

Uvidíte, že po dvaceti minutách relaxu, budete plní energie a dobré nálady. Nahlédněte do galerie a nechejte se inspirovat.

Přečtěte si také:


Přečtěte si také