návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Patří pes do kanceláře? 5 věcí, které musíte vědět, než vezmete psa do práce

Lenka Odstrčilová , Aktualizováno: Včera
Patří pes do kanceláře? 5 věcí, které musíte vědět, než vezmete svého psa s sebou do práce
Autor: iStock Patří pes do kanceláře? 5 věcí, které musíte vědět, než vezmete svého psa s sebou do práce
Patří pes do kanceláře? Dříve bylo naprosté tabu vodit si do práce domácího mazlíčka, v dnešní době mnoho zaměstnavatelů dovoluje do svých kanceláří za určitých podmínek pejsky brát. Samozřejmě ne všechna povolání přítomnost psa umožňují. Tam, kde to jde, je nutné dodržovat určitá pravidla, aby nedocházelo k problémům. Samozřejmostí by mělo být, že je pes vycvičený a socializovaný. Připravili jsme pět základních věcí a obecných pravidel, které byste měli vědět, než si pejska do práce vezmete. Tak například si ze všeho nejdřív musíte zjistit, jestli kolegové nejsou proti a zda je pejsek pro několikahodinový pobyt v kanceláři vůbec vhodný adept.

reklama

„Podle některých studií na pracovišti, kde je často přítomen pes, panuje lepší pracovní morálka. Dobře vychovaný a nekonfliktní pes na pracovišti pomáhá zlepšovat pracovní produktivitu svého majitele, který není ve stresu, že musí jít brzo domů vyvenčit svého pejska, ale mnohdy i kolegů, kteří psa berou jako příjemné zpestření,“ vysvětluje Markéta Košťálová z Yoggies.cz výhody psů v kancelářích. 

 „Prospívá to pracovní atmosféře, zaměstnanci jsou spokojenější. Dog-friendly kultura dokonce pomáhá firmám jako benefit při náboru nových zaměstnanců. Z praktického hlediska se ale musí počítat s různými faktory, jako je velikost kanceláří, kvalita podlahové krytiny, možnost venčení v okolí a další,“  dodává M. Košťálová.

Vše je závislé na poslušnosti a chování psa. Stačí jeden hyperaktivní a neposlušný pes, který bude obtěžovat kolegy kolem, a brzy může přijít zákaz všech psům na pracovišti.

Patří pes do kanceláře? Než svého pejska do zaměstnaní vezmete, musíte se přesvědčit, že je pro několikahodinový pobyt v kanceláři vhodný adept.
Autor: iStock Patří pes do kanceláře? Než svého pejska do zaměstnaní vezmete, musíte se přesvědčit, že je pro několikahodinový pobyt v kanceláři vhodný adept.

5 věcí, které musíte vědět, než vezmete svého psa s sebou do práce

1. Pes v práci by neměl nikomu vadit

  • V první řadě se musíte informovat, jestli firma povoluje přivést si na pracoviště psa (dog-friendly). Dříve si brát do práce pejska nešlo, dnes mnoho zaměstnavatelů včetně nadnárodních firem umožňuje, aby si zaměstnanci v případě konkrétních profesí a za daných pravidel vodili psa s sebou do práce.
  • Před tím, než přijdete do kanceláře či open spacu se svým pejskem, měli byste na to své spolupracovníky upozornit a zeptat se, jestli někdo z kolegů není alergický na psí srst a taky, zda někomu nebude vadit, že pejska budete mít v práci, protože ne každý je milovníkem zvířat.
  • Máte-li tolerantního šéfa a spolupracovníky nebo jste sami svými pány, je dobré vzít aspoň občas s sebou psa, protože nebude celý den sám a zavřený a vy se nebudete trápit, co s ním je, když jste dlouhé hodiny v zaměstnání.
Starého psa novým kouskům nenaučíš. Znáte nejčastější mýty o psech?

Největší mýty o psech. Platí, že starého psa novým kouskům nenaučíš?

Přetahovadlo pro psího divocha ze starého trička

Přetahovadlo pro psy ze starého trička: Oblečení nevyhazujte, vyrobte z něj psí hračku

2. Pes musí být vycvičený a socializovaný

  • Než svého pejska do zaměstnání vezmete, přesvědčete se, že je pro několikahodinový pobyt v kanceláři vhodný adept. Pokud je váš pes dobře vycvičený, poslouchá na vaše povely a je řádně socializovaný, tak by neměl být žádný problém. Klidné, hodné, nekonfliktní a vychované zvíře nijak nenaruší pracovní režim a bude vítané.
  • Často i psi, kteří jsou doma vzorní, mohou být nervózní, když se ocitnou v neznámém prostředí. Většinou pomůže, když jim vezmete do kanceláře jejich deku či pelíšek a oblíbenou kousací hračku nebo pamlsek, aby se uklidnili. Ještě před příchodem do práce psa nechte pořádně vyběhat na dlouhé procházce, aby během pracovní doby odpočíval a pospával.
Patří pes do kanceláře?Často i psi, kteří jsou doma vzorní, mohou být nervózní, když se ocitnou v neznámém prostředí. Většinou pomůže, když mu vezmete do kanceláře jeho deku či pelíšek a oblíbenou kousací hračku nebo pamlsek, aby se uklidnili.
Autor: iStock Patří pes do kanceláře?Často i psi, kteří jsou doma vzorní, mohou být nervózní, když se ocitnou v neznámém prostředí. Většinou pomůže, když mu vezmete do kanceláře jeho deku či pelíšek a oblíbenou kousací hračku nebo pamlsek, aby se uklidnili.

3. Psi do pracovního kolektivu vhodní a nevhodní

  • Vždy jde především o individualitu psa, nikoli o rasu, záleží na tom, jak je vychovaný, jakou má povahu, jak je inteligentní, jak dobře snáší jiné psy či lidi, které nezná. Pokud ovšem máte bojové plemeno nebo příliš velkého psa, tak by mohly nastat potíže, protože mnozí lidé z nich mají strach, i když jsou dokonale vycvičení.
  • Do kanceláře nemusejí být vhodná zvířata, která příliš línají nebo jsou hyperaktivní a nedokážou být několik hodin v klidu. Často bývá problém se psy, kteří obtěžují spolupracovníky hlasitým štěkáním, dorážením, skákáním či louděním jídla a těmi, co mají zažívací problémy a trpí nadýmáním. To všechno může velmi znepříjemnit pracovní podmínky pro všechny a vyvolat mnohá nedorozumění.
Jaké místo v posteli si pes vybere, hodně vypovídá o vašem vztahu

Pokud s vámi spí pes v posteli, sledujte, jaké místo si vybere. Zjistíte tak zajímavé věci

5 nejčastějších chyb při krmení psa. Neděláte je taky?

5 nejčastějších chyb při krmení psa. Neděláte je taky?

4. Jídlo a voda pro psa

„Pes by měl mít po celý den přístup k misce s vodou. Pokud krmíte konzervami nebo barfem, tak jejich vůně může kolegy obtěžovat, takže co pes nesní, tak hned odstraňte. Pes má také v kancelářích tendence žebrat a loudit. Pohlídejte si, aby ho kolegové nepřikrmovali lidskými dobrotami. Rozdejte jim jeden druh pamlsku, kterým mohou občas pejska potěšit,“ říká odborník na psí výživu Jiří Švihálek. „Dejte si také pozor, aby pejsci nechodili do odpadkových košů a nesnažili se sníst, co tam najdou. V kancelářích bývají často koše otevřené a tím pro ně snadno dosažitelné.“

Patří pes do kanceláře? Pes má v kancelářích tendence žebrat a loudit. Hlídejte si, aby ho kolegové nepřikrmovali lidskými dobrotami.
Autor: iStock Patří pes do kanceláře? Pes má v kancelářích tendence žebrat a loudit. Hlídejte si, aby ho kolegové nepřikrmovali lidskými dobrotami.

5. Pozor na více psů na jednom místě

Pokud je v práci více lidí se psy, je důležité na neutrálním území zjistit, jak se zvířata snášejí. Především pokud byl jeden ze psů v kanceláři první, může mít teritoriální sklony k novému psovi. Zkuste někdy psy venčit společně, aby se lépe poznali a zvykli se na sebe a případně se „dohodli“, kdo bude vůdcem jejich smečky. Především pokud víte, že máte v kanceláři dva psy nebo dvě feny, kteří chtějí být v dominantním postavení. Ty se snášejí hůře než pes a fenka.

O psech by vás ještě mohlo zajímat:

Nekrmte mého psa!

Nekrmte mého psa! Můžete mu velice ublížit, říká pejskařka

psí horoskop

Psí horoskop aneb jakou povahu má váš pes podle znamení zvěrokruhu

5 pravidel pro základní výcvik psa

5 zlatých pravidel pro výcvik psa: Výchova štěňátka vyžaduje nejen důslednost

Chobotnička ze staré mikiny a tenisáku

Chobotnička ze staré mikiny a tenisáku: Potěšte svého psa báječnou hračkou


 

reklama

Článek je zařazen v: pes , pes v kanceláři , pes pracovní atmosféra , pes v práci , dog-friendly

reklama

Přečtěte si také