Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Bydlení

Potřebujete do bytu dostat slunce? Větší okna nebudou potřeba, stačí znát pár triků

Venku to konečně začalo, slunce svítí ostošest, ale u vás v bytě to vypadá na věčný soumrak? Máme tipy, jak slunce dostat dovnitř
Vydáno: 12.04.2018
Budiž světlo!

Důvodů, proč váš byt připomíná věznici parmskou může být několik. Možná je situovaný na sever, má malá okna nebo je okolí zarostlé jak z pohádky o princezně solimánské. Se světovými stranami nic neuděláte, ale pomoc, jak k vám dostat sluneční paprsky přece existuje. Zkuste naše triky a uvidíte, že se u vás prosvětlí.

Barvy

Bude to trochu sluneční fejk, ale vězte, že můžete sluníčko oblafnout a navodit ho u vás doma jen šikovným výběrem barev. Slunečného a hřejivého pocitu v interiéru docílíte použitím barev z teplého spektra, jde tedy hlavně o žlutou, oranžovou, červenou, červenofialovou nebo čokoládově hnědou. Ale pozor, překvapivě to může být i olivová nebo blankytná, záleží na jejich správném odstínu. Dejte však pozor na pastelové pudrové barvy, které jsou sice in, ale spíše tlumí než prozáří.

Žlutá sluší i industriálnímu interiéru...

Žlutá zažene deprese a probudí mysl. V interiéru může vypadat skvostně, přesvědčte se

Kam s nimi

Světlo do místnosti přivedete tím, že na stěnách kolmých ke stěně s oknem použijete velmi světlé odstíny barev. Dopadající světlo z okna se od světlé plochy krásně odráží do interiéru!

Pusťte si domů světlo! Foto: Foto: istock.com

Zrcadla

Ano, ta opravdu hodně pomohou. Nejenže výrazně opticky zvětší místnost, ale vytvoří zdánlivě další okno, protože otevře prostor a rozjasní ho odraženým světlem. V případě, že chcete dovnitř dostat světlo a nejde jen o dekoraci, se nebojte opravdu velkých zrcadlových ploch nebo objektů, mohou hodně pomoci.

istock-513540790 Foto: Foto: istock.com

Dekorace

Velké světlé polštáře, oranžová a zlatá na závěsech či tapetách, velkoformátové fotky plné slunečního světla. To vše zažene pochmurnou atmosféru a prosluní interiér, i když skutečné slunce uvnitř vlastně nevidíme.

Jak zařídit, aby dekorace pokoj nezničily?

7 chyb při dekorování bytu. Pokazili jste něco?

Závěsy

Pokud si se sousedem nekoukáte takříkajíc do talíře, rezignujte na záclony a rolety! Nechte v oknech jen závěsy, které vám neuloupí tolik světla a večer je využijete pro získání soukromí. Pocit slunečního svitu pak můžete zdařile nafingovat kombinací barev ohně – žluté, oranžové a červené.

istock-618335646 Foto: Foto: istock.com

Lampy a osvětlení

Samozřejmě, bez nich to nepůjde! Dejte si opravdu záležet na rozmístění světel. Určitě vyberte výrazné a dobře svítící centrální osvětlení a doplňte ho potřebným množstvím bodových a lokálních světýlek, která můžete různě kombinovat. Klidně si nechte podsvítit schody, knihovnu nebo police, vypadá to skvěle a pomůže to s pocitem světlé atmosféry.

istock-182248431 Foto:  Foto: istock.com

Zapojte technologii

Pomoci by vám mohla speciální lampa vydávající světlo podobné dennímu. Toto světlo je ale zdravé a lampa ho poskytuje celém spektru vlnových délek. Plnospektrální osvětlení má skvělé účinky na oči i celkový psychický stav. Navíc se nemusíte bát nebezpečných UV paprsků, ani se mazat opalovacím krémem, aby se vám nespálil nos! Můžete si vybírat z variant jako je lampa na noční stolek nebo i stropní svítidla nebo pokojové stojací lampy pro celou rodinu.

istock-648855974 Foto: Foto: istock.com

(ku)

Další články:

Podívejte se na barcelonskou přestavbu.

GALERIE: Cestovatelka přestavěla byt po babičce v Barceloně. Podívejte se na fotky PŘED a PO

Jaké osvětlení zvolíte?

Jak správně osvětlit byt? Tato světla navodí romantiku i příjemnou atmosféru

 

Color-block kombinuje kontrastní barvy

Color-block dostane k vám domů barvy a nic nezkazí. Vyzkoušejte ho podle těchto 6 tipů

 

Originální knihovna vzbudila na internetu velký ohlas.

FOTO: Manželé vytvořili originální knihovnu, kterou jim závidí celý svět. Zvládnete ji vyrobit za jeden den

 

Podívejte se na povedenou proměnu.

GALERIE: Mladá rodina proměnila svůj nudný obývák v hravé, barevné a pozitivní místo. Podívejte se


Reklama
Článek je zařazen v: jaro, energie, teplo, slunce, léto, domov, okna, Světlo, pozitivní
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama