Bydlení

25. března 2019 22:00

maku-la@seznam.cz

PŘED a PO: Proměna pro maminku, která bojuje se zákeřnou nemocí. Podívejte se na práci designérů

Věra žila spolu s maminkou a svými dvěma dětmi ve starém rodinném domě. Je po mozkové mrtvici a sama bez pomoci v domě nic neopraví. To byl další příběh pro naše designéry a pořad Jak se staví sen! Podívejte se, jak proměna dopadla.

Před pěti lety se Věra spolu s přítelem odstěhovala z Prahy na venkov. Těšili se na nový život, ale skutečnost byla jiná. Přítel před třemi roky rodinu opustil a Věra zůstala na všechno sama. Ve starém domě žije ještě s maminkou. Proto se náš tým Jak se staví sen! rozhodl, že Věře pomůže s bydlením.

Proměny se chopiladvojiceAndrea a Marek

Tato dvojice není žádným nováčkem. Andrea a Marek jsou sehraný tým, který se perfektně doplňuje.

Hodnocení designérů:

"Šli jsme cestou moderního stylu s lehkými rustikálnímiprvky. Vybrali jsme třeba krásné retro vypínače, nebáli se sukatější podlahy s velkými prkny, dřevěný obklad jsme propsali i na stěnu. Celkově jsme interiér nechali v neutrálních tónech, pouze v jídelní části se vyskytlo pár červených akcentů," popsalaproměnu Andrea

Rozhovor sAndreou Hylmarovou:

Jaká to byla proměna?

Pro nás dlouho taková poklidná, ale předání nás dostalo! Bylo krásné vidět, kolik lidí Věrce v obci fandí a podporuje ji.

Když jste byt viděli, měli jste hned nápad, co stím, nebo jste si říkali, tady to nepůjde, a pak hledali cestu, jak uskutečnit proměnu?

V podstatě hned jsme se shodli, že bude třeba kuchyň dostat do hlavní místnosti a ze zádveří udělat skutečnou předsíň/zádveří. Tedy největším zádrhelem bylo dostat do potřebných míst vodu a odpady pro kuchyň přes silnou nosnou zeď a dále se popasovat se s vchodem na WC z obýváku.

Co byl zásadní problém původního stavu?

Jak bylo již naznačeno, nevyhovující kuchyň umístěna hned za vchodem do domu je prostě špatně. V domě chybělo něco jako předsíň, nešťastný byl vchod na toaletu z obýváku a samostatnou kapitolou byly různé, a místy dokonce chybějící podlahy.

Co bylo největší výzvou, problémem při proměně?

Zpočátku jsme trochu řešili, jak dostaneme přes silnou příčku potřebné sítě pro kuchyň a oříškem bylo i srovnání podkladu pro podlahy. Chtěli jsme nově použít kamenný koberec a dřevěnou podlahu, obojí ve stejné výšce bez viditelného přechodu.

Co nejvíce zvaší proměny bytu bydlení vněm prospělo?

Velkým plus je nová prostorná a dobře vybavená kuchyň, která má najednou přirozené místo. Podařilo se vytvořit i nové zádveří s oddělenou prostornou šatnou, takže je dostatek úložného prostoru na boty a bundy.

Stylově prospěla interiéru krásná dubová podlaha. Prostor nádherně zútulnila, přitom ho nechala moderním a nadčasovým.

Co vám udělalo největší radost, na co jste nejvíc pyšní?

Mám radost z použití materiálu slate-lite, tedy kamenné dýhy, kterou jsme aplikovali jako obklad na stěně za krbem. Hezky ladí s podlahou, z praktického hlediska má také spoustu výhod (jednoduchá aplikace i údržba, je lehký a přitom nejde o pouhou napodobeninu).

A nezapomeňte, že další sezóna se už připravuje!Budeme ji vysílat na jaře 2020. Více informací o pořadu a všechny epizody najdete ZDE.

Přečtěte si také:


Přečtěte si také