Vyrobte věnce ze zbytkového materiálu. Dekorace vytvoříte z odstřižků látek i starých kolíčků

Prázdniny se chýlí ke konci a děti už většinou nevědí, jak se zabavit. Dejte se spolu do tvoření, na které využijete stará trička i svetry, odstřižky papírů i stužek, a dokonce i obnošené džíny. Zkrátka tvoření ve znamení recyklace. Navíc si připravíte hezké dekorace, se kterými uvítáte podzim. Zkracující se a chladnější dny tak budou hezčí a barevnější!

Barevné věnce zodstřižků látek

Na podobné dekorace budete potřebovat barevné látky, nejvhodnější budou staré bavlněné a hodně pestrobarevné závěsy nebo ubrusy nebo stará zástěra po babičce.

Věnce můžete omotávat natrhanými pruhy látek nebo zkuste polystyrenové základy na věnce jednoduše ovazovat užšími látkovými proužky. Je to snadné a výrobu podobných věnečků zvládnou i menší děti.

Využít můžete i nejmenší odstřižky. Potřebujete čtverečky, velké asi 6 x 6 cm, a ty pak jednoduše vpichujte nožíkem nebo nůžkami do polystyrenového základu na věnce.

Využijte staré džíny

Obnošené džíny nastříhejte na pruhy a omotejte jimi celý základ na věnce. Ten pak ozdobte květy vyrobenými ze starých svetrů. Není to nijak složité, ale výsledek vypadá skvěle.

Pokud máte kdispozici sušenou levanduli a oblázky od moře, můžete si vyrobit i džínový věnec jako vzpomínku na letní dovolenou vjižních krajích.

Věnce zdřevěných kolíčků na prádlo

Možná máte doma spoustu starých dřevěných kolíčků, ale na sušení prádla stejně používáte mnohem modernější plastové. Věnce zdřevěných kolíčků vypadají skvěle a jejich výroba bude bavit i menší děti. Kolíčky můžete buď natřít akrylovými barvami, nebo polepit zbytky barevných látek či papírů.

Věnec ze starého svetru a zbytků vlny a plsti

Vytvořit krásnou dekoraci z nově nakoupeného materiálu je možná zábavné, nám však přijde mnohem zábavnější, vytvořit novou dekoraci z materiálu starého, tedy recyklovaného. Na rozkvetlý věnec využijte odložený svetr, vlnu vypáranou z dalšího svetru, odstřižky puntíkatých látek a kousky barevných plstí.

Věnce zbambulí a bambulek

Nejlepším materiálem bude páraná vlna ze starých svetrů, ale využít můžete i zbytky vlny nové. Na základ pak využijte obyčejný polystyrenovývěnec, na který můžete jednoduše navazovat bambule, jednu vedle druhé. Tuhle dekoraci mohou vytvářet i děti, není to nic složitého.

Barevný věnec plný papírových květin

Možná máte doma raznice na papírové květiny, které se dnes dají zakoupit téměř vkaždém papírnictví nebo na internetu. Ale květiny můžete i jednoduše ručně vystřihovat ze zbytků školních barevných papírů, které má ještě většina dětí v aktovkách. Když se vám jich podaří vytvořit větší množství, nalepte je na kruh vystřižený zpapíru nebo je obyčejnými špendlíky napíchejte na polystyrenový základ.


Přečtěte si také