návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Dětský pokoj pro princezny: 8 nádherných pokojíků, které dceři raději neukazujte

skrivaa , Vydáno: 18.10.2018
Vytvořte dokonalý dětský pokoj pro princezny.
Autor: pinteres.com/istock.com Vytvořte dokonalý dětský pokoj pro princezny.
Máte doma také malou princeznu? Pak víte, že princeznovský pokojík je nutnost číslo jedna. Přinášíme k inspiraci ty nejkrásnější dětské pokoje pro holčičky.

reklama

Zákonitosti princeznovského pokoje jsou celkem jasně dané. Spousty, ale spousty růžové barvy, to především. Povolená je i fialová, bleděmodrá nebo zlatá, ale růžová je NEJ. Dále potřebujete poměrně neskromné textilie, postelová nebesa, záclonky, volánky, polštářky a koberečky. Čím více, tím lépe! Velikost samotného pokoje není určující, jde hlavně o dekorační um rodičů-designérů a o to, aby vše bylo nadýchané, přehnané a prostě jako z pohádky.

Pokud na zařizování princeznovského pokoje nemáte zrovna buňky, nevadí, stačí se inspirovat v naší galerii. Vybrali jsme pro vás 8 nejúchvatnějších pokojíků pro malé princezničky.

Princeznovská hrací postel

Samozřejmě, že toto v žádném nábytkovém supermarketu nepořídíte. Možná na internetu u specializovaných firem, ale daleko nejjednodušší bude, najít si šikovného truhláře a zadat zakázku na míru. Komponenty, jako je skluzavka, zábradlí nebo schodiště, naopak seženete skoro všude. Také postýlka uprostřed může být docela standardní zboží. Efekt vykouzlí celek dotažený barvami a polštářky!

Princeznovský zámek.
Autor: pinteres.com/istock.com Princeznovský zámek.

Aladinův nebeský koberec

Tohle je vyšší level pro spaní malé dcerky. Pokud s sebou vaše princezna v noci hodně mrská, zvažte, jestli je zavěšená postýlka to pravé ořechové. Důležité je dát spaní do souvislosti s okolím, aby se malá princezna cítila, že se vznáší na kouzelném koberci pohádkově modrou oblohou!

Spaní jako z pohádky.
Autor: pinteres.com/istock.com Spaní jako z pohádky.

Moderní princezna

Pokud se nemůžete přinutit do maximálního kýče ani kvůli svému malému dítěti, zkuste mu podstrčit princeznovský pokojík v umírněné moderní verzi. Držte se při zemi s dekoracemi, nechte promluvit účelnost a minimalismus, ale alespoň té růžové barvy se opravdu držte!

Stylový minimalismus.
Autor: pinteres.com/istock.com Stylový minimalismus.

Popelčin kočár

Miluje pohádku o Popelce? Dopřejte jí sny o tom, jak se vozí v jejím kočáře. Pravda, na podobnou postýlku potřebujete trochu více prostoru, ale pokud jím disponujete, nenechte se omezovat. Nezapomeňte na záclonky a spoustu růžové barvy!

Pokoj pro Popelku.
Autor: pinteres.com/istock.com Pokoj pro Popelku.

Arielina lastura

Uznáváme, že tohle je třída pro náročné a raději to své malé milovnici podmořského světa zatajte… Ale inspirovat se minimálně můžete! Mořská barva na tapetách, vodu evokující koberečky, lastury a kameny, stříbrná zrcadla. To vše bude připomínat chladnou vodní říši, kde spí malá mořská víla.

Postel ve tvaru mušle je už pro náročnější princezny.
Autor: pinteres.com/istock.com Postel ve tvaru mušle je už pro náročnější princezny.

Vzhůru do oblak

Ani tohle není úplný standard českých dětských pokojů, ale o ten nám úplně nejde, ne? Hledáme inspiraci a chceme vidět nevídané. Princeznovský pokojík může být krásně bílý, i když to není pro dětské hry úplně ideální barva. Až malá bude ve školce, vlezete si do balónu sami a vychutnáte si let za hranice všedních dní.

Luxusní pokoj pro malou princeznu.
Autor: pinteres.com/istock.com Luxusní pokoj pro malou princeznu.

Kouzla s textilem

I s malý prostorem a nevelkým rozpočtem se dají vykouzlit báječné věci do princeznovského pokoje. Soustřeďte se na textil! Za postýlku dejte ke zdi čalouněné čelo, které můžete sehnat za pár babek někde v bazaru s nábytkem, nožky u postele natřete zlatou barvou a pak už jen shánějte báječné a originální látky. Stačí trocha šikovnosti, šicí stroj, staré závěsy a záclony a za pár hodin máte tak nazdobenou postel, že by ji vaší dceři záviděla i skutečná princezna na hrášku!

Princezna, nebo uličnice?
Autor: pinteres.com/istock.com Princezna, nebo uličnice?

Pro starší princezny

Když je vám třeba dvanáct, neznamená to, že vás princezny už nezajímají. Jen to prostě musíte trochu maskovat, aby jste byli cool. I starší princezny ocení romantický pokoj! Uberte na růžové a sladkých doplňcích a zkuste třeba černobílou kombinaci. Krásně s k ní hodí zlatá a romantické prvky můžou klidně zůstat! Inspiraci čerpejte v pohádce “Šíleně smutná princezna”.

Pokoj pro princezny nemusí být jen v růžové barvě.
Autor: pinteres.com/istock.com Pokoj pro princezny nemusí být jen v růžové barvě.

(KU) 

reklama

Článek je zařazen v: dětský pokoj , princezna , růžová barva , růžová , zařízení dětského pokoje , inspirace , děti , dekorace , bytové doplňky , barvy v interiéru

reklama

Přečtěte si také