Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Tvořte s dětmi: 5 nápadů, jak zabavit děti podzimními plodinami

Podzim je tu a spolu s ním umělecké exhibice takřka na každém rohu! Krásně zbarvené listí, dozrávající kaštany nebo červené jeřabiny. Tak co takhle přenést trochu té venkovní galerie k vám domů? Máme pro vás nápady, jak spolu s dětmi můžete povýšit venkovní plodiny na originální výtvory!
Vydáno: 23.09.2018
Dýně patří k podzimu.
Autor: istock.com Dýně patří k podzimu.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Malíř podzim

Pokud spojíte vaše výtvarné dovednosti s abstraktním uměním podzimu, úspěch je předem zaručen! Například s takovými zbarvenými listy se dá vytvořit nejeden obraz! Spolu s dětmi můžete listy nalepit na čtvrtku a následně je dokreslovat! Zkuste z nich vytvořit roztomilé panáčky nebo je nalepit jeden přes druhý jako velikou podzimní květinu a pak už jen přimalovat vázu. Kromě toho můžete samozřejmě rubovou stranu listů natřít hustě temperovou barvou a obtiskovat je. A do třetice – znáte starý trik s mincí, kdy ji schováte pod papír, několikrát přečmáráte tužkou a vykreslíte tak její otisk? To samé můžete dělat i s listy! Jen pozor, abyste je položili pěknou stranou na stůl a papír se tak dotýkal žilnatiny na straně druhé!

Zabavte děti o víkendu, ať jen nesedí u televize.
Autor: istock.com Zabavte děti o víkendu, ať jen nesedí u televize.

Kaštanový evergreen

Na tuhle aktivitu budete potřebovat špejle nebo párátka, nebozez (popřípadě jiný typ úzkého vrtáku) a samozřejmě kaštany. Malé, velké, kulaté i ty podivných tvarů. Pak už jen stačí, aby dospěláci předvrtali do hnědých plodin dostatečně hluboké dírky a vaše ratolesti je už jen pospojují pomocí nařezaných špejlí! A co že to vlastně tvoříte? Přeci zoologickou zahradu! Krásně fungují například žirafy s dlouhým špejlovým krkem, ježci s mnoha bodlinkami nebo dlouhá stonožka! Vyražte tak s dětmi na procházku a nasbírejte munici na své domácí tvoření.

Zvířátka z kaštanů je klasika.
Autor: istock.com Zvířátka z kaštanů je klasika.

Originální náhrdelníky

Právě dozrávají červené kuličky jeřabin a stejně tak rudé šípky. Pokud máte už trochu starší děti a nebojíte se jim svěřit do rukou jehlu, navlékněte jim režnou nit a nechte je vytvořit si dlouhé přírodní korále! Ty navíc po uschnutí vydrží i několik týdnů, takže vaše princezny budou moct dělat parádu celou zimu. A pokud i vás baví navlékání, vyrobte jeden dlouhý závěs, který pak jako girlandu můžete pověsit na zábradlí nebo nechat viset na okenních rámech!

Tradiční podzimní dekorace na dveře

Věneček a koule z jeřabin: Podzimní dekorace na vchodové dveře

Jeřábů je asi 80 druhů a plody všech jsou jedlé

S jeřabinami můžete hubnout, hodí se i pro diabetiky. Zkuste džem či mošt

Halloweenské klišé

Nejde sice o nikterak originální nápad, ale vaše děti, speciálně, pokud jsou už o něco starší a zručnější, si tuhle aktivitu dozajista užijí! Základem je pro vyřezávání vybrat tu správnou dýni. V obchodech se zahradními potřebami ji často seženeme pod názvem Mexická dýně. Klasické dýně na vaření, které známe ze supermarketů, totiž nejsou příliš vhodné. Pak už jen stačí jako pokličku odříznout vršek plodu, pořádně dýni vydlabat a vyříznout ornamenty, které jste si předem fixou předkreslili. Na závěr už jen na dno postavte zapálenou čajovou svíčku a užívejte si podzimní atmosféru!

Předzvěst dlouhého večera...

Netradiční Halloween: 22 pěkně bláznivých dýní. Která se vám líbí nejvíc?

Originální dýně

Nejoriginálnější nápady na ozdobení halloweenské dýně

Razítka

Poslední podzimní plodinou, kterou můžete zabavit i ty nejmenší, jsou brambory. Stačí je rozkrojit na půlky a do každé zarazit vánoční vykrajovátko, které používáte na středy lineckých koleček. Poté jen opatrně ořízněte bramboru asi půl centimetru pod okrajem a vykrajovátko odstraňte. Středový ornament tak bude vyčnívat. Vaše děti pak tato jednorázová tiskátka mohou potírat temperami, a stejně tak i vy s nimi můžete vytvořit například neotřelý balicí papír!

Vytvořit razítka je hračka!
Autor: istock.com Vytvořit razítka je hračka!

(AZ)

Článek je zařazen v: podzim , DIY , tvoření , kreativita , děti , dýně , hra , dekorace , podzimní dekorace , barvy podzimu
Reklama