reklama

Jak se staví sen: Proměna starého domu bojovnice Jany, se kterou se život vůbec nemazlil

redakce Prima Living
15. února 2023
Jana neměla zrovna lehký život. Žije sama ve starém domě, který před 40 lety koupili její rodiče. Nejvíce ji v domě trápí kuchyň, kde chybí voda a odpad. K paní Janě, kterou v životě stíhala jedna rána osudu za druhou, přijedou udělat zázrak na počkání zkušené designérky Hana Šmejkalová a Jaroslava Hájková. Premiérový díl Jak se staví sen uvidíte v pátek 17. února ve 22:00 na Primě.
reklama

Sympatická paní Jana je v invalidním důchodu. Loni byla na onkologické operaci žaludku, která se povedla, ale stále chodí na kontroly. A navíc trpí astmatem. Do pořadu Jak se staví sen ji přihlásila její největší kamarádka – také Jana – společně se svou sestrou. V obci, kde Jana žije, je velice oblíbená, sousedé ji mají rádi, oceňují její milou povahu, i když to ve svém životě neměla a stále nemá lehké. Berou Janu jako člověka, který ochotně a od srdce pomůže, kdykoliv se s každým zastaví a popovídá si.

Život paní Janu nešetřil

Před 40 lety koupili Janini rodiče dům, ve kterém Jana žije dodnes. Byla rok vdaná a narodil se jí syn. Od rozvodu žila v domě se svými rodiči a synem. Když tatínek paní Jany těžce onemocněl, tak se o něj staral Janin syn, který kvůli tomu odešel ze zaměstnání. Jana v té době hodně pracovala (12hodinové směny včetně sobot a nedělí) a Janina matka byla v invalidním důchodu od svých 36 let, o manžela se nebyla schopná postarat.

V roce 2015 náhle zemřel syn paní Jany na oboustranný zápal plic. Stalo se tak po čtyřdenním pobytu v nemocnici. Od toho dne zůstala paní Jana doma, odešla z práce, aby se mohla sama starat o svého nemocného otce. Během těchto let na ni maminka hodila svou nezodpovědnost a lehkovážnost a s tím spojené dluhy, které způsobila – Jana se kvůli nim dostala do insolvence, dokonce málem přišla i o dům. Ale vše zaplatila a dnes je bez dluhů. Tatínek po 11 letech, kdy byl upoutaný na lůžko, zemřel. Rok nato zemřela i matka, a tak Jana zůstala v domě sama.

Janino přání: nová kuchyň

Nejvíce ji v domě trápí kuchyň. Moc by se jí líbila světle působící kuchyň, ale ráda to nechá na designérkách. V domě je původní elektroinstalace, zásadním problémem je chybějící voda a odpad v kuchyni. Jana topí plynem, bojler má v koupelně, prý by natažení vody neměl být problém. Jenže jací kostlivci se budou skrývat ve skříních? Jak si s proměnou poradí naše designérky Hana Šmejkalová a Jaroslava Hájková, se podívejte v pátek ve 22:00 na Primě!

Na předchozí epizody pořadu Jak se staví sen se můžete podívat zde

Partnerem této sezony pořadu je společnost Raiffeisen stavební spořitelna

Sílejte článek
Štítky: Jak se staví senproměnabydlení
reklama