Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Proměna: Mladá rodina si za pár korun předělala 3+kk tak, že nepoznáte, že je to byt v paneláku

Prostor je ve velkých městech to nejdražší. Proto se vyplatí investovat do prvků, díky kterým se doma nebudete cítit stísněně – při této rekonstrukci to jsou litá podlaha a posuvné dveře. Naopak majitelé ušetřili na obkladech koupelny či vestavných skříních, které jsou z překližky.
Vydáno: 18.04.2017
Dispozice bytu se příliš neměnila, styl však výrazně
Autor: schwestern.cz Dispozice bytu se příliš neměnila, styl však výrazně

Nazvali jej Byt pro Františka, což je nejmladší obyvatel bytu tříčlenné rodiny v Praze na Invalidovně. I když se jedná o panelákový byt, autorky ze studia Schwestern jej zrekonstruovaly tak, že to po zavření vstupních dveří ani nepoznáte. Tato rekonstrukce na experimentálním sídlišti Invalidovna ukazuje, že i v typovém bytě lze vytvořit kvalitní a nevšední prostor pro obývání, i když byt 3kk + terasa má klasických 74 m2 (a 7 m2 lodžie). Výhodou byla jednoduchá dispozice s centrálně umístěným jádrem – koupelnou a WC, kterou prstencovitě obklopují společenské prostory obývací pokoj a kuchyně a klidová zóna, tedy ložnice a dětský pokoj.

Plán bytu Foto: Plán bytu. foto: schwestern.cz

Hlavním cílem bylo otevřít dispozici bytu a vytvořit průhledy, které jsou navíc umocněny posuvnými dveřmi na celou výšku místnosti. Umístění rohové sedačky v obývacím pokoji strategicky nabízí výhledy do opačných koutů bytu. Na jedné straně lze sledovat ranní slunce skrze lodžii, večer zas vstupní chodbou prohlédnout do dětského pokoje, který je osvětlen dopadajícími paprsky zapadajícího slunce. Obavy z nedostatku světla ovlivnily i výběr materiálů. Světlá litá podlaha propojuje všechny místnosti, které jsou "zabydleny" nábytkem z překližky a masivního dubového dřeva. Veškerý nábytek byl vyroben na míru s důrazem na řemeslný detail. Propojujícím elementem jsou kruhy. Ty se objevují jako skleněné otvory ve dveřích do koupelny a na WC, kruhová zrcadla, kulaté koberce a nakonec i kulatý jídelní stůl. Ten patří společně s dalšími doplňky do kolekce Roksor jako styl. Jednotu prostoru potvrzují i použitá světla Derviš, které autorky rekonstrukce navrhly.

Vtipná polička Foto: Vtipná polička. foto: schwestern.cz

Výroba nábytku: Profil nábytek a.s.

(web)

Mohlo by vás zajímat:

Na pouhých 38 m² vykouzlili majitelé spolu s designérkami příjemný byt 2kk

Na pouhých 38 m² vykouzlili příjemný byt 2kk. A dokonce si dovolili použít starý nábytek

Vzhled lampy dotváří porcelánová objímka se žárovkou a šňůra s retro vypínačem

Pusťte ocel k sobě domů

Pražský byt mladé rodiny si žádal zásadní proměnu

Přišlo dítě, a tak zákonitě v bytě 2+kk přišli o ložnici. Ale takhle chytře to vyřešili

Záchod i sprcha jsou v kuchyni

Záchod v kuchyni, postel ve skříni. Mrkněte, jak si zařídili byt velký 16 m²


Článek je zařazen v: kuchyně , překližka , litá podlaha , koupelny

reklama