Bydlení slavných

10. března 2023 12:32

redakce Prima Living

Luxusní dům zpěváka Petra Koláře v Uhříněvsi je stále na prodej. Kolik dnes stojí?

Moderní cihlový dům v pražské Uhříněvsi populárního zpěváka Petra Koláře (56) je stále na prodej. Původně stála luxusní vila 30 milionů korun, nedávno byla k mání za zhruba 24 milionů korun. Jenže ani sleva nepomohla a u inzerátu zmizela cenovka.

Svůj nádherný cihlový dvoupatrový dům 6+1 zpěvák Petr Kolář loni na začátku roku prodával za takřka 30 milionů. Jak jsme na našem webu už informovali, postupem času musel jít zpěvák s cenou dolů a nedávno se dala luxusní vila v pražské Uhříněvsi pořídit za zhruba 24 milionů korun. Jenže ani výrazná šestimilionová sleva nepomohla a vila stále ještě není prodaná.

Cena u inzerátu zmizela

Z inzerátu domu na portálu Sreality teď zmizela cena nemovitosti, je tam jen oznámení, že informace o ceně se zájemci dozvědí v realitní kanceláři. „Částka ale zůstala stejná. Necháme to nějaký čas, uvidíme, jestli to zafunguje,“ sdělil webu eXtra.cz makléř Dušan Měchura, který má prodej nemovitosti na starosti. „Situace na trhu je stále složitá. Střední třída má obavy a vyčkává. U této nemovitosti je navíc vytápění plynem, což také u někoho nyní může hrát určitou roli.“ Petr Kolář se tak stále nemůže dostat ke svým desítkám milionů, ale zdá se, že na prodej nijak nespěchá.

V domě Petra Koláře

Perfektně udržovaný dům z roku 2007 se nachází pouhých 30 minut autem z centra Prahy a zároveň v přírodě. Dvoupatrová novostavba 6+1 o celkové ploše 253 m² stojí na rozhlehlém pozemku 863 m². V přízemí je moderní kuchyň s jídelnou, která díky otevřenému konceptu přirozeně přechází do obývacího pokoje. Přechod je řešen zábradlím a krbem.

Dále zde najdete pracovnu a hudební zkušebnu, kterou lze snadno přetvořit. Zkušebna má vlastní WC a koupelnu, kde je sprchový kout, umyvadlo a další toaleta.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Podívejte se, jak bydlí Vratislav Mynář a jeho manželka

Nechybí ani přístup skrze francouzské dveře pod zastřešenou verandu s pergolou, která se dá použít k příjemnému posezení i v zimě, kdy oceníte krb. A pak už stačí dva tři kroky a jste v bazénu 8 x 3 m. Část zahrady, kde je bazén, nesousedí s žádnou nemovitostí. O pohodu a soukromí tak je postaráno.

V patře jsou pak další pokoje – dětský pokoj, pokoj pro hosty a ložnice pro majitele domu s vlastní koupelnou. Ta má rohovou masážní vanu a šatnu.

Dům má k dispozici garáž pro jedno auto, kde je dostatek místa i pro kola.

ČTĚTE TAKÉ: Podívejte se, jak bydlí Andrej Babiš a jeho rodina

Proč je vila na prodej?

Prodej domu komplikuje několik faktorů. Kromě krize na realitním trhu se spekulovalo, zda zpěvák nemá finanční problémy. To ale Kolář vyvrátil a říká, že cihlový dům v Uhříněvsi ho omrzel, že ho to na „stará kolena“ táhne více do přírody. „Cítím, že chci začít novou životní etapu. Bydlel jsem tam víc než 15 let, jsou to jen cihly,“ řekl zpěvák na začátku loňského roku v magazínu Sowtime s tím, že se chce přestěhovat na venkov. „Chci změnit styl svého života. Prostě to tak cítím. Jsem impulzivní člověk, a když něco chci, udělám to. Mám rád koně a klid,“ dodal.

Podívejte se, co říká Petr Kolář o spekulacích, že je dům zatížený exekucí:

Zdroje: extra.czzeny.iprima.cz, sreality.cz

Sdílejte článek

Přečtěte si také