Trendy

26. listopadu 2019 14:00

Markéta Kašková

Dům, kde spáchal sebevraždu Kurt Cobain, je na prodej. Kolik peněz si fanoušci musí připravit?

Domov slavného zpěváka a leadera skupiny Nirvana je na prodej. Místo je zajímavé hlavně tím, že zde Curt Cobain spáchal sebevraždu – konkrétněji ve skleníku, který je součástí domu. Zpěvák ho koupil 4 měsíce před svou smrtí pro sebe, manželku a dvouletou dceru. Heroinové šílenství si však vybralo svou daň. Dům může získat kdokoliv, kdo nemá problém zaplatit přes 17 milionů korun. Otázkou zůstává, zda by se v takovém domě žilo v klidu a pohodě všem, kteří o

Je to skoro 26 let od sebevraždy jednoho znejnadanějších a nejslavnějších rockových umělců devadesátých let Curta Cobaina. Prostřelil si hlavu brokovnicí poté, co si do těla poslal smrtelnou dávku heroinu. Zapsal se tak do klubu 27, jenž označuje slavné a výjimečné hvězdy, které zemřely nečekaně ve dvaceti sedmi letech. Cobainova sláva nepominula ani po jeho smrti. Je hudebním vzorem mnoha začínajících grunge a punk rockových kapel, kteří věří vpodobnou slávu (bez trpkého konce).

Dům, kde Curt spáchal sebevraždu

Nyní je na prodej dům, kde Curt tento čin vykonal. Rodinné zázemí zpěváka a jeho tehdejší manželky Courtney Love leží vSeattlu a je kmání každému, kdo je ochotný zaplatit 7,5 milionu dolarů (přes 17 milionů korun).

Cobain dům koupil na začátku roku 1994 se svou manželkou. Vté době měl již dvouletou dcerku Frances-Bean. Nového sídla si však užil pouze pár měsíců – zemřel vdubnu 1994. Jeho tělo bylo nalezeno vpřilehlém skleníku domu spolu sdopisem na rozloučenou a brokovnicí.

OKurtově sebevraždě koluje mnoho spekulací. Jedna zteorií je, že Curta zabila jeho manželka kvůli rozvodu, na který nechtěla přistoupit.

Láska, dítě a heroin

Osud této rodinky nebyl od samého začátku zcela růžový. Curt byl několikrát hospitalizován v nemocnici kvůli těžké závislosti na heroinu a depresím stejně jako jeho manželka Courtney Love. Dcerka Frances-Bean tak dětství neměla moc pohodové.

Podívejte se do galerie na dům, ale i na fotky z místa činu.

Další články:


Přečtěte si také