Trendy

14. prosince 2020 13:00

redakce Prima Zoom

Nejlepší nápady a články z Prima Living. V roce 2020 vás nejvíce zajímali roušky, okurky i psi

Ačkoli byl rok 2020 specifický a ne zrovna v dobrém, na Prima Living se našlo místo pro mnoho témat, nápadů a příběhů, které s pandemií naštěstí nesouvisely. Zajímalo vás, jak pěstovat na balkoně, jaké trpasličí psí plemeno si vybrat nebo jak se jedna Češka přestěhovala do dodávky.

Rok pod psa?

Možná. Každopádně veliký zájem jste měli o článek, který odhaluje, jak poznat, jaký vztah k vám chová váš pes. Pokud s vámi spí v posteli, musíte sledovat, kam se položí. Podle toho zjistíte hodně o jeho náklonnosti k vám nebo vašemu partnerovi či vaší partnerce. Letos jsme vydali také mnoho článků o plemenech psů, největší úspěch měl ale ten, který se věnoval rasám, jež nepouštějí chlupy. Čistý gauč byl tedy prioritou i v turbulentním roce 2020!

Pěstovaly se okurky i zázvor

Hodně pozornosti jsme letos věnovali pěstování na balkonech. Asi všichni víme, že lze vypěstovat hezká rajčata i v obyčejném kbelíku, ale co takové okurky? Stačí truhlík a úrodu sklidíte, i když je sucho. Možná proto, že jsme se letos všichni báli i obyčejného nachlazení, mezi nejčtenějšími články se objevil i návod, jak si doma vypěstovat nekonečnou zásobu zázvoru. Dá to trochu práce, ale základem je dostatečně velký květináč a trpělivost.

I doma se dějí příběhy

Někdy si totiž domov můžeme vzít s sebou na cesty a zažít pořádné dobrodružství. Přesně tak to udělala Klára H., jejíž příběh vás letos zaujal. Vydali jsme další články o minibydlení, ale projekt mladé Česky oslovil největší počet čtenářů. Klára H. s pomocí tatínka předělala dodávku na pojízdný domov, ve kterém má vše potřebné, a dokonce i ledničku. S dodávkou se pak vydala na cesty po Evropě. Velkou pozornost vyvolal i článek o muži, který po smrti své manželky přestal uklízet. Museli mu pomoct přátelé a najali úklidovou firmu. Té odstraňovaní letité špíny z koupelny, kuchyně i obýváku zabralo padesát hodin čisté práce…

Jak ušít roušku?

Ani Prima Living se nevyhnulo nejdůležitější téma letoška. Poradili jsme vám, jak si ušít roušku, když se koronavirus dostal do Česka a v obchodech nebyl tenhle zdravotnický materiál k dostání. Zveřejnili jsme dva fotonávody, jak si ušít roušku, jednu obyčejnou a druhou s kapsou na filtr nebo třeba lísteček rýmovníku, aby se vám lépe dýchalo.

Věnce a zavařovačky

Kreativitě, fantazii a nápadům se u nás meze nekladou. Letos jsme vám představili asymetrické věnce, které vypadají moderně a mnohdy je s nimi méně práce než s těmi klasickými. A jako vždy na Prima Living i letos zabodovaly dekorace z recyklovaných materiálů. Konkrétně nápady, jak využít staré zavařovací sklenice!

Sdílejte článek
Štítky pes Evropa Česko 2020 okurka chirurgická maska

Přečtěte si také