Zahrada

8. března 2020 08:00

Simona Sedláčková

Darujte jarní květinu v originálním balení. Za málo peněz hodně muziky

Rozhodujete se, zda věnovat mamince či kamarádce řezanou květinu nebo raději květinu v květináči, kterou po odkvětu umístí do zahrady, kde se z ní bude, s největší pravděpodobností, radovat i příští rok? Za nás určitě hlasujeme pro rostlinku živou, která dál vesele poroste. Hrnkové jarní květiny mají ještě další nespornou výhodu. Jsou relativně levné. Jenže jak je darovat, aby levně a obyčejně nevypadaly? Pořiďte jim originální obal!

Máme pro vás několik nápadů na jednoduché balení květin, které se mají stát milou pozorností nebo dárkem. Při použití papírových nebo textilních materiálů, tedy materiálů, které propouštějí vodu, nezapomeňte pod květináč přidat i malou misku nebo nějaký obal na květináč, jinak se při prvním zalití vše rozmočí a bude po parádě.

Obyčejně neobyčejný papírový sáček

Nejjednodušší obal na květináček získáte použitím papírového svačinového sáčku. Stačí opatrně zarolovat okraje a převázat stužkou. Není to super balení, třeba pro modřence?

Obal znovinového papíru

I obyčejné noviny můžete využít na dárkový obal na květináč. Je jasné, že stejně jako vpředchozím případě i tentokrát budete potřebovat i podmisku na vodu. A že už doma nemáte žádné staré noviny? Nevadí, stačí i nepotřebné brožury či letáky.

Balení tón vtónu

Parádní obal na květináč vytvoříte i zbalicího papíru, pokud použijete stejnou nebo podobnou barvu, jakou mají květy na darovaném petrklíči nebo třeba macešce.

Látkový ubrousek

Dva dárky vjednom? Vtomto případě použijte i vnitřní obal na květináč takový, aby květině slušel, protože látkový ubrousek poslouží jako prostírka pod květinu.

Využijte staré džíny

Jednoduchým způsobem můžete ušít obal na květináč i ze starých džínů, což je vůbec zajímavý materiál, který se hodí na spoustu domácích dekorací a drobných dárků. A mladým hyacintům to v džínách vážně bude slušet!

Balení vpřírodních barvách

Něžným sněženkám, ale i ostatním jarním květinám bude slušet i obal zobyčejného balicího papíru nebo zkusu juty.

Jarní květiny můžete vložit i do obalů, které budou ještě sloužit dál, i když původní rostlinka už dávno odkvete a bude si třeba hovět na záhoně vzahradě.

Darujte květinu i shrnečkem

Vmalém hrnečku to bude slušet každé květině. A pokud se hrnek bude obdarovanému hodně líbit, může ho řádně vymýt, vypařit horkou vodou a používat třeba na kávu nebo čaj.

Dekorační plechovky

Vkaždé domácnosti se občas objeví plechovky, které si na první pohled říkají o další využití. Stačí je přestříkat barvou ve spreji, doplnit malou dekorací a obal na květináč je na světě.

Stejně tak můžete plechovky nazdobit nastříhanými větvičkami, které na ně nalepíte tavnou pistolí. Nakonec přidejte ozdobné stužky.


Přečtěte si také