reklama

10 pohovek pro letní siestu

Feel Seating System Deluxe vypadá jako postel z volejbalových míčů, ve skutečnosti tento gauč tvoří 120 velmi měkkých míčů, které vás podpírají v jakékoli poloze, kterou si jen vymyslíte  Foto: Feel Seating System Deluxe vypadá jako postel z volejbalových míčů, ve skutečnosti tento gauč tvoří 120 velmi měkkých míčů, které vás podpírají v jakékoli poloze, kterou si jen vymyslíte Foto: sealingbackblog.com

Se stoupajícími teplotami se častěji hlásí i potřeba si přes den zdřímnout. K tomu ovšem potřebujete gauč kvalitní konstrukce. Bude-li ještě k tomu nápaditý, tím lépe!

Lépe si odpočinete na klasické pohovce než na rozkládací, která ani nemá šikmý sedák.

To je důležité i kvůli zádům, která se uvolní na gauči s větším sklonem opěradla – proti němuž ale musí být zmíněný šikmý sedák.

Podobně jako u postelí a matrací i gauče mohou mít lamelový rošt a výplň z kvalitní pěny s anatomickými zónami a vrstvou přizpůsobivé, tzv. líné pěny. Lépe se ale vstává z pružinového sedáku. Čalounění by mělo být příjemné na dotyk a vzdorovat mechanickému namáhání. Posledně jmenovaná odolnost částečně roste s plošnou hmotností potahového materiálu.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Neobvyklý stůl, jehož podsada je spletena z ohýbaných spirál. Foto:

Inspirace: Nábytek ve tvaru spirály rozvlní interiér

Klasický tvar základního nábytku se po staletí neměnil. Sem tam ale umělci a dnes už i nápadití designéři dokážou vytvořit třeba židli a stůl v téměř jakémkoli tvaru....

Článek

Sedící lampář. Na co asi myslí? Foto:

Schází vám někdo blízký? Pořiďte si humanoidní nábytek!

To není lidový, to je lidský nábytek!


reklama