reklama

Má jen dvě nohy. Díky tomu vás tahle židle zbaví bolavých zad

Řeešení problému dnešní doby, kdy řada lidí po většinu dne sedí? Foto: Řeešení problému dnešní doby, kdy řada lidí po většinu dne sedí?Foto: Isifa

Výrobci předmětů určených k sezení jdou dvěma cestami: buďto vám židle poskytují maximální oporu pro všechny části těla, nebo jsou naopak naprosto nestabilní a vy se musíte hýbat.

Můžete si koupit židli, která vám podepře záda v oblasti beder, lopatek, krku, má opěrku pro hlavu, područky, správně si nastavíte sklon stehen, zkrátka a dobře budete sedět v dokonalé poloze. Nicméně práci při sezení za vás do jisté míry obstará židle sama. Druhou cestou je nestabilní sezení – to je například sezení na gymnastickém míči, na vzduchové podložce, která se dává na sedák židle nebo nejnověji židle francouzského designéra Benoita Malta: vyrobil židli, která má pouze dvě nohy, a tak donutí tělo aktivně hledat rovnováhu a zapojovat při tom svaly. "Vytvořil jsem židli, která díky neustálé nerovnováze a nepohodlí stimuluje různé části těla,“ píše Benoit Malta na svém webu.

(mar)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Sezení nemusí bolet Foto:

Posaďte se – pan Židle přichází

Norský designer Peter Opsvik je ve světě bytového designu ikonou.

Článek

Velikonoční verze  Foto:

Co takhle pořídit si hnízdo do bytu?

Útulné hnízdečko místo gauče?

Článek

Lépe by kuchyňské skřínky v akváriu zamaskoval už jen David Copperfield   Foto:

Kuchyňská linka plná ryb. Jen kam se dává nádobí?

Kuchyně pro milovníky podmořského nebo sladkovodního světa...

reklama