reklama

Muž si vybudoval domov ve vyřazeném Boeingu. Získal domov velký 325 m²

Hlavní součástí obýváku je i tady gauč  Foto: Hlavní součástí obýváku je i tady gauč Foto: archiv Bruce Campbella

Interiér letadla překvapuje komorní atmosférou a kupodivu v něm není ani nijak těsno. Majitel zachoval velkou část původního vybavení a zdůraznil technický charakter svého domova.

Letadla některé lidi fascinují natolik, že se do nich stěhují. Důchodce Bruce Campbell za tímto účelem jedno zaparkoval v lese a už by neměnil.

Slaboproudař Campbell z Oregonu vyřazený Boeing 727 koupil v roce 1999 za 100 000 dolarů (2 100 000 Kč). S dopravou, pozemkem a úpravami jej neobvyklý domov vyšel na 220 000 dolarů (4 600 000 Kč).

Velkou část původního vybavení někdejšího linkového stroje zachoval. V kokpitu zůstala většina přístrojů, letadlu nechybějí schůdky a na svém místě je i toaleta pro personál. V kabině ponechal i několik řad sedadel s logem dopravce, který s Boeingem létal.

Nový majitel letadla však nápaditě zasáhl do jeho podlahy. Campbell nahradil duralový plech plexisklem, takže jsou vidět rozvody elektroinstalace, hydrauliky i klimatizace.

Interiér letadla o ploše 325 metrů čtverečních překvapuje komorní atmosférou a kupodivu v něm není ani nijak těsno. Pokud budete mít na severozápad USA cestu, přesvědčte se o tom sami. Bruce i cizí návštěvu nezvyklým domovem provede, jen u vstupu třepetá párem čistých ponožek, které si každý musí navléci, aby mu do letadla nenosil špínu.

Na palubě 64letý důchodce žije skromně. Spí na matraci, myje se v provizorní sprše a jí především konzervy, které si ohřívá v mikrovlnce. V kokpitu si zařídil čítárnu. Nechybí v ní ani počítač, jehož monitor Campbell zabudoval stylově doprostřed hlavního přístrojového panelu. Prádlo pere v běžné pračce, již stejně jako sprchu napojil na původní nádrže a vodovodní rozvody. Letadlo v roli příbytku není náročnější na údržbu než běžný rodinný dům. Campbell si jen stěžuje na problematické čištění. Ostříknout celý plášť trvá čtyři dny a není to bez rizika. „Zvlášť na střeše si dávám dobrý pozor. S mrskající se vapkou v ruce je nebezpečí pádu vysoké,“ popisuje muž. Jinak po letadle ale chodí rád. Zvláště si oblíbil ocasní plochy nebo vstup druhého motoru, z nichž pozoruje okolní les.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Autor projektu je nejvíc nadšený z tohoto pohledu na své dílo, z něhož je patrný tvar křídla v řezu Foto:

Dům měl mít ženské křivky, tak ho postavili z Boeingu 747

Z kopců nad městem Malibu v Kalifornii poblíž Los Angeles se naskýtá pěkný výhled na Tichý oceán. Majitelka pozemku o rozloze 22 hektarů tu nechtěla stavět nic...

Článek

Tvarem převratné obydlí díky nízkému těžišti zůstává stabilní Foto:

Co takhle bydlení ve vodě? Dům Exbury egg vám to umožní

Exbury egg dává možnost zahnízdit ve vodě.

Článek

„Chtěl jsem postavit něco parádního,“ vysvětluje majitel, co jej přivedlo k tomuto nezvyklému projektu Foto:

Squatter zahnízdil na stromě

Když není v žádané lokalitě místo na zemi, tak je... na stromě.

reklama