reklama

Nemáte klid na práci? Pořiďte si malý přívěs a udělejte si v něm luxusní kancelář!

Multifunkční karavan Foto: Multifunkční karavanFoto: stør

Tahle kancelář nesplňuje naše obvyklé představy o obvyklém pracovním místě. A tím je právě zajímavá.

Stále se rozšiřujícím fenoménem posledních let se stalo tzv. digitální nomádství. Jak samotný název napovídá, jde o způsob života, jenž vedou lidé, kteří chtějí pracovat a cestovat zároveň. Digitální nomádi jsou především profesionálové schopní pracovat všude tam, kde s sebou mají svůj notebook a přípojení na internet. O mnoho víc ani nepotřebují.

Tito pracující cestovatelé tedy rozhodně nechtějí sedět zavřeni na jednom místě. Klasické kanceláře jim nic neříkají. Designéři těmto nomádům (a samozřejmě nejen jim) vycházejí vstříc a čas od času navrhnou i originální kanceláře na kolečkách, s nimiž se mohou vydat do světa.

edná se o klasický obytný přívěs, který lze bez potíží připojit za auto Foto: edná se o klasický obytný přívěs, který lze bez potíží připojit za autoFoto: stør

Jednu takovou mobilní kancelář letos navrhlo belgické studio FIVE AM. Koncept to je velice jednoduchý, ale o to účelnější. Jedná se o klasický obytný přívěs, který lze bez potíží připojit za auto. Autoři ho nazvali #dojowheels a jde prý o ztvárnění jejich představy o ideálním pracovním místě.

Interiér je poměrně malý Foto: Interiér je poměrně malýFoto: stør

Interiér je poměrně malý, takže bylo nutné přijít s nápadem, který by vnitřní prostor aspoň trochu navýšil. Designéři si pomohli přepažením prostoru za pomoci dřevěné překližky. Z ní vytvořili na první pohled jednolitou plochu, která prostor přepažila. Ta může přes noc sloužit jako místo pro spaní. Přes den je může díky vysouvacímu stolku sloužit skutečně jako kancelář.

Pod přepážkou se pak nachází ještě další prostor. Ten mohou uživatelé využít jako skladiště. Autoři projektu si vyhráli i s vertikálním prostorem. Na stěnách se nacházejí praktické poličky, díky nimž bude mít majitel této mobilní kanceláře vše potřebné doslova a do písmene hned při ruce. "Dispozice karavanu lze velmi snadno změnit tak, aby uživateli poskytoval co nejpraktičtější prostor. Vnitřní plocha může posloužit jako postel, pohovka i stůl s úložným prostorem," dodávají designéři.

Přes noc se tu dá i pohodlně přespat Foto: Přes noc se tu dá i pohodlně přespatFoto: stør

Multifunkční karavan pořídili už před dvěma roky, ale k realizaci nápadu se dostali až letos v únoru. O dva měsíce později bylo hotovo, takže se studio FIVE AM se svým návrhem stihlo blýsknout i na letošním ročníku Milan Design Week.

Klára Beščecová

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Švestky rostou v místě terasy dál.  Foto:

Minidům pro hosty má tvar dortu

Na venkově na jihu Norska, konkrétně v oblasti Slåttevik, navrhlo studio Saunders Architecture minidům trefně pojmenovaný „Slice“ (česky plátek, krajíc) jako prosluněný...

Článek

Zvenku působí nenápadně Foto:

Unikátní minidomek vyrobí víc energie, než sám spotřebuje

Na první pohled je tento malý domek poměrně nenápadný. Má jednoduchý čistý design a zvenku nic nenaznačuje, že by se mohlo jednat o výjimečný kousek. Zdání ovšem klame.

Článek

Nádhera Julských Alp v plné kráse Foto:

Horská chata s nejkrásnějším výhledem na světě. Ubytování je tu zdarma

Má to ale jeden nemalý háček. Abyste se v této chatce mohli skutečně ubytovat, budete totiž muset vyšplhat do nadmořské výšky, která přesahuje 2500 metrů.


reklama