reklama

O Českou cenu za architekturu se ucházejí stovky děl

Desítku finalistů pak vyhlásí na slavnostním večeru 7. listopadu v Místě pro nové umění – Jatka 78 Foto: Desítku finalistů pak vyhlásí na slavnostním večeru 7. listopadu v Místě pro nové umění – Jatka 78Foto: archiv České ceny za architekturu

O prestižní Českou cenu za architekturu bude bojovat 476 děl.

Česká komora architektů letos v lednu vyhlásila 1. ročník soutěžní přehlídky Česká cena za architekturu (ČCA). O nové prestižní ocenění se uchází bezmála pět set prací.

Porota složená z renomovaných zahraničních architektů nejprve vybere přibližně padesát architektonických realizací, které pořadatelé posléze představí na nominačním večeru 14. června v kulturním prostoru La Fabrika v Praze. Desítku finalistů pak vyhlásí na slavnostním večeru 7. listopadu v Místě pro nové umění – Jatka 78.

Dům přírody Litovelského Pomoraví. Autoři: Projektil Architekti Foto: Dům přírody Litovelského Pomoraví. Autoři: Projektil ArchitektiFoto: archiv České ceny za architekturu

Výstava všech nominovaných děl bude k vidění v průběhu listopadu a prosince v Centru současného umění DOX. Jedno z nich pak získá první Českou cenu za architekturu.

V sedmičlenné mezinárodní porotě zasednou vynikající architekti, držitelé prestižních ocenění za architekturu: Boris Bežan (Slovinsko/Španělsko), Kees Kaan (Nizozemí), Ivan Koleček (Česká republika/Švýcarsko), Miriam Lišková (Slovensko), Joe Morris (Velká Británie), Martin Rein-Cano (Argentina/Německo) a Jan De Vylder (Belgie).

Bílý byt. Rekonstrukce tohoto bytu 3+1 v Uherském Hradišti trvala tři roky a architekti z Next Level Studia při ní chtěli vytvořit monochromatický prostor, kde lze experimentovat se světlem Foto: Bílý byt. Rekonstrukce tohoto bytu 3+1 v Uherském Hradišti trvala tři roky a architekti z Next Level Studia při ní chtěli vytvořit monochromatický prostor, kde lze experimentovat se světlemFoto: archiv České ceny za architekturu

Výběr přihlášených prací zahrnuje byty i domky s nápaditými interiéry. Prohlédnout si je můžete v galerii. Kompletní seznam přihlášených děl najdete zde. www.ceskacenazaarchitekturu.cz/projekty/

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Pokoji Radka Leskovjana ze studia UAX dominuje stěna plná kreslených obrázků Foto:

Liberecký Grand Hotel Imperial je unikátní tím, že každý pokoj navrhl jiný špičkový architekt

Nápady pro vlastní domácnost lze čerpat i v hotelu. Na jednom unikátním se podílely desítky českých designérů a architektů.

Článek

Prestižní ocenění "Best of Realty - Nejlepší z realit" získala olomoucká rezidence Na Dlouhé od kanceláře CAMA Architekti Foto:

V soutěži Nejlepší z realit letos vyhrála rezidence z  Olomouce

Kousek od centra Olomouce stojí vítězná stavba.

Článek

reklama