reklama

Padesát odstínů luxusu v bytě Christiana Greye. Které značky designéři použili?

Vítejte ve světe Christiana Greye Foto: Vítejte ve světe Christiana GreyeFoto: www.designboom.com

Krásný, nepřístupný a nadmíru bohatý Christian Grey žije v neuvěřitelně luxusním apartmá ve vysokém mrakodrapu. Podívejte se, jak filmaři zhmotnili byt, který si dosud čtenářky mohly jen představovat.

Nejočekávanější film sezony Padesát odstínů šedi převedl na plátna kin příběh, který se stal naprostým bestsellerem označovaným jako porno pro mamky. Všechny čtenářky (a asi i pár čtenářů) pak byli zvědavé na zhmotnění světa, který si zatím mohly jen představovat. Jak vypadá onen úchvatný muž s pokřiveným charakterem a ona křehká dívka, která ho dokáže spasit? Jak bude vypadat zhmotnění bohatství a luxusu, ve kterém Christian žije a o které se naprosto bez obav rozdělí s Anastasií? To je nejenom helikoptéra, jachta, dům na horách, luxusní oblečení, hodinky, ale samozřejmě i neuvěřitelně obrovský dvoupodlažní byt nad Seattlem.

Schody do jídelny Foto: Schody do jídelnyFoto: www.designboom.com

Ve skutečnosti se natáčelo v kanadském Vancouveru. Filmaři našli opravdu výjimečný penthouse vyvedený v luxusních materiálech, který doplnili kousky od špičkových designérských značek jako je Boca do lobo, Delightfull, Brabbu a Koket. Ty skvěle vytvářejí extravagantní byt pro mladého miliardáře, který je vzdělaný, vyrostl v bohaté rodině, takže má pochopení pro klasické nadčasové materiály. Tomu skvěle odpovídají kousky od značky Boca do lobo. Na druhou stranu Christian zná i temnou, odvrácenou stranu, zmítají jím ne úplně standardní živočišné pudy, s čímž dobře koresponduje značka Brabbu. A neutěšeným raným dětstvím psychicky poznamenaný hrdina má i pochopení pro ženskou duši, kterou dobře dokresluje značka Koket. 

Stolek Burlesque ve vstupní hale značky Koket Foto: Stolek Burlesque ve vstupní hale značky KoketFoto: www.designboom.com

Designéři každý kousek pečlivě vybrali samozřejmě tak, aby vznikl jednotný, i když pravda poněkud neosobní interiér – Christian je všechno jen ne sentimentální člověk. Takže žádné místo na oblíbené kousky z dětství, z cest, po babičce. Najdete zde odvážné až avantgardní kousky, které dohromady vytvářejí velmi moderně pojatý byt. Fotografie z bytu přinesl web www.designboom.com.

(mar)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Interiér je překvapivě jednoduchý Foto:

Podívejte se, jak vypadá bejvák Joshe Hartnetta, hrdiny filmu Pearl Harbor

Herec Josh Hartnett si v drsném americkém státě Minnesota vybudoval útočiště před okolním světem.

Článek

Dům má čtyři ložnice a šest koupelen Foto:

Tom Cruise má novou misi: Prodat svůj milovaný dům za 1,3 miliardy korun

Tady byl Tom Cruise doma. Téměř 20 let si užíval soukromí na ranči v horách v Coloradu. Teď ho prodává za neuvěřitelných 1,3 miliardy korun.

Článek

reklama